Nikt nie wierzył w sukces tego projektu, dziś to krajowy lider. WPT kończy 20 lat

Przemek Gałecki | Utworzono: 18.07.2018, 09:54 | Zmodyfikowano: 18.07.2018, 11:55
A|A|A

fot. WPT

12 nowoczesnych laboratoriów i prototypowni, 66 tys. mkw powierzchni dla biznesu, z której korzysta 200 przedsiębiorstw z sektora nowych technologii.

W 1998 roku z inicjatywy urzędu miasta i wrocławskich uczelni powołano spółkę, która przez dwie dekady zbudowała największy park technologiczny w kraju. Podwaliny dla tej inwestycji tworzył Marek Winkowski, obecnie wiceprezes parku.

- To spełnienie marzeń w obszarze zawodowym.  Marzyłem, że park będzie wyglądał właśnie tak, jak dzisiaj wygląda - mówi Marek Winkowski:

Firmy pracujące w parku zatrudniają w sumie 1600 pracowników w niemal we wszystkich obszarach nauki – od przemysłu kosmicznego, przez energetykę ,mechanikę, do medycyny. W parku pracują młodzi naukowcy obok prawdziwych gwiazd – np. wrocławianki Olgi Malinkiewicz, która zelektryzowała świat nauki pokazując, jak tania może być energia czerpana z perowskitów – doskonałych pochłaniaczy światła:

Wrocławski ośrodek dalej się rozwija. Właśnie podpisał umowę współpracy z irańskim Pardis Technology Park. Na początek wymienimy technologie w obszarze biomedycyny – wyjaśnia Winkowski:

We Wrocławskim Parku Technologicznym działają dwa inkubatory przedsiębiorczości i dwanaście nowoczesnych laboratoriów i prototypowni. Całość to w sumie ponad 13 hektarów obszarów inwestycyjnych.

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

To może Cię zainteresować