Jakiego wsparcia potrzebują mikroprzedsiębiorcy? [POSŁUCHAJ]

Bartek Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 14.10.2021, 14:09 | Zmodyfikowano: 14.10.2021, 14:15
A|A|A

Wypełnienie ankiety zajmie około 5 minut. Na podstawie zebranych odpowiedzi Wrocławski Park Technologiczny przygotuje raport, pokazujący z jakimi wyzwaniami mierzą się dziś mikrofirmy działające we Wrocławiu oraz prezentujący informacje na temat ich problemów i oczekiwań. Każda z udzielonych odpowiedzi może pomóc we wprowadzeniu nowych, lepszych działań na rzecz mikroprzedsiębiorstw, które napędzają rozwój naszego miasta.Anonimowa ankieta przeznaczona jest dla mikroprzedsiębiorców. Należy wypełnić ją w imieniu firmy tylko raz, przez jednego jej przedstawiciela. O badaniu opowiedział w naszym studiu Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.


O projekcie Bez mikro nie ma makro:

Aż 96% polskich firm to mikroprzedsiębiorstwa! To ponad 4,5 miliona podmiotów, które są motorem napędzającym rozwój gospodarki. To właśnie najmniejsze firmy, zatrudniające do 10 osób i mające najniższe w sektorze MŚP obroty i dochody, mają największy wpływ na kształtowanie PKB spośród wszystkich polskich przedsiębiorstw – generują ponad 30%, czyli co trzecią złotówkę PKB. Zatrudniają największą liczbę osób w skali kraju. W polskich przedsiębiorstwach pracuje 9,9 mln osób, z czego prawie 41% (ponad 4 mln) w mikroprzedsiębiorstwach. Polskie mikrofirmy niezwykle prężnie się rozwijają. Na przestrzeni ostatnich lat rośnie nie tylko ich liczba, ale też ich przychody oraz liczba zatrudnianych przez nie osób.


Bez mikro nie ma makro to projekt społeczno-edukacyjny Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dedykowany jest promowaniu mikroprzedsiębiorstw i roli, jaką odgrywają one w rozwoju miasta Wrocław, ale też całego regionu, kraju i Europy. WPT wraz z miastem Wrocław, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, we współpracy z ambasadorami projektu: Dolnośląską Izbą Rzemieślniczą, Dolnośląską Izbą Gospodarczą, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, chce poprzez projekt Bez mikro nie ma makro, pokazać mieszkańcom Wrocławia, jak ogromne znaczenie mają mikrofirmy dla gospodarki, niezależnie od tego w jakiej skali na nią spojrzymy. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na www.bezmikroniemamakro.pl.

REKLAMA

To może Cię zainteresować