Przedpremierowo ELEMENT - "Poskładam nas" [PŁYTA TYGODNIA]

Piotr Bartyś, Radio RAM | Utworzono: 03.07.2018, 09:24 | Zmodyfikowano: 03.07.2018, 09:24
A|A|A

W najbliższy piątek, 6 lipca, ukaże się debiutancki album nowego wrocławskiego projektu ELEMENT.  Nazwa nowa, ale korzenie tego kolektywu sięgają głęboko w przeszłość. Krzysiek Łebski (śpiew, teksty piosenek) i Radek Łuka (gitara basowa ) spotkali się na początku lat 90-tych w grupie Mancu. Potem ich losy rozeszły się. Krzysiek zajął sie reżyserią, Radek związany był z różnymi muzycznymi projektami, najpierw była grupa Rotary, pracował jako muzyk sesyjny m.in. z Kasią Stankiewicz czy Robertem Gawlińskim, a przede wszystkim skupił się na komponowaniu muzyki filmowej( seriale "Londyńczycy", "Pitbull").

Po latach Krzysiek wraz z Wojtkiem Beszłejem (gitary, programowanie) zaczęli wspólnie pracować nad nowymi piosenkami, potrzebowali basisty, oczywistym wyborem był telefon do Radka. W ten sposób powstało 10 piosenek. Pierwsza opublikowana została ponad rok temu a muzycy sami ją tak zapowiadali: 
"ELEMENT czyli nowa odsłona zespołu MANCU!
Główny duet kompozytorski – twórcy zespołu Mancu powracają! „A jeśli nie dziś" to debiutancki singiel ich nowego zespołu Element, zapowiadający płytę, która pojawi się już niebawem. Zespół ma szansę wyróżnić się na polskim rynku muzycznym. Alternatywny rock, subtelnie wprowadza słuchaczy w sentymentalny klimat. „A jeśli nie dziś", to nieco tajemnicza, a zarazem dosyć trywialna opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi. O tym, jak łatwo przenika się rzeczywistość ze snem. Dlaczego skrywamy nasze największe marzenia? To utwór dla tych, którzy nie tylko dążą do szczęścia, ale również starają się realizować swoje cele, co często nie jest jednowymiarowe. W teledysku w główną rolę wciela się niesamowita Paulina Gałązka, która na swoim koncie ma sporo świetnych ról w największych polskich produkcjach."

Potem przyszedł kolejny klip. Tu w jednej z ról zobaczycie Roberta Gonerę. 

Dodajmy, że członkowie ELEMENTU są w pełni odpowiedzialni za powstawanie teledysków. Krzysztof Łebski jest reżyserem wszystkich filmów, Wojtek Beszłej odpowiada za montaż i scenariusze. Zatem są to w pełni autroskie wypowiedzi. 

Kolejny klip, do utworu tytułowego "Poskładam" nas, pojawi się w dniu oficjalnej premiery albumu czyli w piątek. A u nas już od dzisiaj można zdobyć egzemplarze CD tego bardzo ciekawego wydawnictwa. Radio RAM jest patronem medialnym wydawnictwa.


REKLAMA

To może Cię zainteresować