Kompozycja Martyny wygrywa finał zabawy "Zielono mi"

Anna Fluder | Utworzono: 20.05.2018, 21:46 | Zmodyfikowano: 20.05.2018, 21:46
A|A|A

Po tygodniowej zabawie "Zielono mi", w której czekaliśmy na Wasze zdjęcia, do sobotniego finału w DH Renoma zaprosiliśmy Julię, Agatę i Martynę. Dostały zadanie specjalne, bukiet kwiatów + bon na zakupy o wartości 500 złotych i wyruszyły na łowy, by z kupionych akcesoriów stworzyć dla kwiatów oryginalną aranżację. Jurorzy mieli ciężki orzech do zgryzienia, bo wszystkie kompozycje były piękne i ciekawe, ale najwięcej głosów zebrała propozycja Martyny. Jej pomysł na stolik z kwiatami zaczął się od prozaicznej potrzeby kupienia noży, a skoro tak, to kuchenne skojarzenie sprawiło, że pojawił się także wysoki młynek do pieprzu i obowiązkowo kolorystycznie dopasowane ściereczki. Gratulujemy koncepcji i wygranej czyli bonu na zakupy w Renomie o wartości 1000 zł.

Finał zabawy "Zielono mi" był także okazją by o roślinach i kwiatach porozmawić z ekspertami. 

Florysta Michał Trocki uczył wicia wianków i tworzenia bukietów z kwiatów polnych i bzu.  Zwracał naszą uwagę na piękne eustomy i rośliny w ogóle, bo warto się nimi otaczać.  Architekt krajobrazu Sylwia Wrona podpowiadała jak samodzielnie zrobić kompozycje roślinne w szkle, jak przygotować dla nich podłoże i jak je pielęgnować. Zachęcała do stworzenia własnej małej szklarni, a można to zrobić nawet w słoiku po ogórkach. "Dr roślinka" czyli Bartosz Ławniczak przypomniał kilka podstawowych zasad w pielęgnacji roślin i podpowiadał, jak zrobić prawdziwy i pachnący kwiatowy obraz.

Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty z tworzenia roślinnych kompozycji i wicia wianków, a do tego bogatą ofertą kusił kiermasz.  Było zielono i wesoło. Bardzo dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy.

 

Finał konkursu "Zielono mi" już za nami, ale zdjęcia nadesłane do nas przez słuchaczy pozostają i wciąż cieszą oczy. Wszystkie do zobaczenia w galerii artykułu.

DO  WIELKIEGO  FINAŁU  i  ZABAWY  w  DH RENOMA  wybraliśmy :

Agatę


Martynę

Julię

DZIĘKUJEMY i życzymy powodzenia w Wielkim Finale, kibicujemy w sobotnie popołudnie w Renomie.

26.05 PIĄTEK

NAGRODZONE ZDJĘCIE

24.05 CZWARTEK 

NAGRODZONE ZDJĘCIE

Fot. Ewa

23.05 ŚRODA

NAGRODZONE ZDJĘCIE

22.05 WTOREK

NAGRODZONE ZDJĘCIE

Fot. Ula

21.05 PONIEDZIAŁEK 

NAGRODZONE ZDJĘCIE

Fot. Natasza

Fot. Natalia i Przemek 

Fot. Martyna

Fot. Iza

----REGULAMIN KONKURSU-----

Zapraszamy do udziału w konkursie i do Strefy Modnych Wnętrz w Domu Handlowym RENOMA.

REKLAMA

To może Cię zainteresować