W poszukiwaniu szczęścia - ku źródłom rock'n'rolla i wymalowane marzenia na Zachodnim Wybrzeżu USA

Jan Pelczar | Utworzono: 03.03.2018, 10:48 | Zmodyfikowano: 03.03.2018, 10:48
A|A|A

zdj. travel-look.pl

Ela dzisiaj prowadzi bloga i firmę, a w wolnych chwilach uwielbia podróże motocyklowe. Pasję do motocykli odziedziczyła po ojcu. Najczęściej jeździ do Czech, Włoch i na Bałkany.

Realizacją marzenia była podróż harleyem po Zachodnim Wybrzeżu USA. Ela dosłownie wymalowała sobie jeden z docelowych punktów na trasie - latarnię morską Pigeon Point. Historia tej podróży mogłaby posłużyć za scenariusz przebojowej komedii romantycznej. 

W podróży harleyami po Zachodnim Wybrzeżu USA było wiele przygód. Udało się przejechać przez Golden Gate, zwiedzić San Francisco i Alcatraz.

Ela opowiedziała nam także o wyprawie "Ku źródłom rock'n'rolla", czyli podróży po Stanach Konfederacji. Tam jej znajomych, którzy w wolnych chwilach grają, m.in. covery AC/DC, zaprosił do udziału w audycji radiowej wieloletni prezenter stacji z miejscowości Helena w Arkansas. Ten sam radiowiec lata temu rozmawiał z Elvisem Presleyem i innymi sławami muzyki rozrywkowej. 

 

Dzisiaj o muzyczne odkrycia na epokową skalę nie jest łatwo, ale Ela dała się zaskoczyć w Memphis i okolicach. Tamtejsze brzmienie wciąż jest nie do podrobienia.

W Polsce Ela zaprasza na zloty motocyklowe i inne okazje, by posłuchać bliskiego jej zespołu Moto Jary. Grają nie tylko covery, mają też swoje kompozycje.

 

Uważać w podróży warto nie tylko na drodze. Ela przekonała się o tym całkiem niedawno. Groźna przygoda z tatuażem sprawiła, że tej zimy nie mogła wyjechać daleko. Także dlatego przyjęła zaproszenie od Podróży z Radiem RAM. 

Po wyprawach do Azji i realizacji marzeń w Stanach Zjednoczonych, Ela marzy o Ameryce Południowej. Na zakończenie drugiego spotkania opowiedziała nam też o swoich ulubionych potrawach z całego świata.

Chcesz być kolejnym gościem Podróży z Radiem RAM? Pisz na janpelczar@radioram.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować