Kończą się konsultacje w sprawie organizacji ruchu na osiedlu Widawa

Elżbieta Osowicz, el | Utworzono: 17.02.2018, 23:22 | Zmodyfikowano: 17.02.2018, 23:22
A|A|A

E. Osowicz

Największe emocje budzi zamykanie ulicy Melioranckiej. Jak mówi Łukasz Zalewski, jeden z mieszkańców osiedla, bariery na tej ulicy pojawiają się i znikają. - Tam były słupki wbetonowane. One były, potem znikały. W tej chwili postawione są bramy ruchome, całe szczęście, bo gdyby miała przejechać straż pożarna czy inne służby, bez problemu tę bramę można teraz otworzyć. Nie ukrywam, że tę bramę mieszkańcy ulicy Melioranckiej regularnie zamykają, a my ją otwieramy, żeby przejechać - relacjonuje.

Jedni chcą, aby zostały, bo zależy im na spokoju pod oknami. Inni wręcz przeciwnie, uważają, że przez to mają kłopoty z przejazdem przez osiedle:

Grażyna Nosek z Wydziału Inżynierii Miejskiej mówi, że w ostatnich miesiącach przez osiedle przejeżdża zdecydowanie mniej samochodów i nie ma już potrzeby zamykania Melioranckiej. - Do tego wybudowanie kilkusetmetrowego łącznika może pozwolić na ominięcie osiedla - tłumaczy.

Podczas spotkania mieszkańcy mówili też o budowie progów zwalniających i chodników, które mogą poprawić bezpieczeństwo pieszych na osiedlu. Konsultacje mają potrwać do 19 lutego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować