50 przyszłych oficerów rezerwy złożyło uroczystą przysięgę w Akademii Wojsk Lądowych [ZOBACZ]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 16.02.2018, 17:26 | Zmodyfikowano: 16.02.2018, 17:26
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Przysięgę złożyło kilkudziesięciu przyszłych oficerów rezerwy, którzy odbędą teraz półroczną służbę przygotowawczą. Na koniec otrzymają stopień kaprala podchorążego rezerwy i po kolejnym szkoleniu będą mogli uzyskać stopień podporucznika. - Każdy z nich skończył wcześniej wyższe studia i oprócz normalnej pracy, dzięki przeszkoleniu, będzie mógł wykonywać również kontrakty dla wojska - tłumaczy Marcin Jasnowski z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu:

- Szkolenie to jest tylko i wyłącznie dla ochotników. Ci ochotnicy są absolwentami szkół wyższych, ponieważ jest wymóg posiadania wykształcenia wyższego. W następstwie zostaną oni oficerami rezerwy.

Sylwia Pilch, w przyszłości chciałaby pracować dla wojska w oddziale dochodzeniowo-śledczym:

- Zawsze marzyłam o tym, żeby zostać żołnierzem. Ukończyłam studia, które również wiążą się z wojskiem i służbą w wojsku. Uważam, że marzenia trzeba realizować. Jest duma z tego, że udało się, że przetrwaliśmy ten pierwszy miesiąc. Powiew świeżości, powiew płci pięknej. Miejmy nadzieję, że zmiana jak każda będzie to dobra zmiana.

Akademia Wojsk Lądowych szkoli oficerów rezerwy w specjalnościach: wychowawczej, artylerii lufowej, pancerno-zmechanizowanej oraz wojskowej logistyki. Każdy z zaprzysiężonych dziś żołnierzy przejdzie też praktykę dowódczą w jednostkach wojskowych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować