Prawie 80 studentów zgłosiło się do programu "Legia Akademicka"

GN, Maciej Sas | Utworzono: 09.03.2021, 05:06 | Zmodyfikowano: 09.03.2021, 06:06
A|A|A

fot. RAM

Wojsko Polskie postanowiło uzupełnić swoje rezerwy, namawiając do wstąpienia w swoje szeregi studentów uczelni cywilnych. Wystarczy przejść odpowiednie szkolenie w ramach programu "Legia Akademicka", które na Dolnym Śląsku przygotowała Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Podpułkownik Artur Majdowski, szef Wydziału Zabezpieczenia i Kształcenia AWL mówi, że do 4. edycji programu zgłosiło się 78 studentów. Jakie warunki trzeba spełnić?:

Podporucznik Damian Duda z Wydziału Komunikacji Biura do spraw Programu „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” wyjaśnia, że to oferta nie tylko dla studentów kierunków technicznych:

Potem zostaje udział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym oraz test. Uczestnicy kursu podstawowego przejdą przysięgę wojskową, a tym, którzy biorą udział w kursie podoficerskim zostanie nadany pierwszy stopień podoficerski, czyli kaprala. Po raz pierwszy w tym roku odbywa się też szkolenie oficerskie dla studentów. 50 osób z całego kraju przejdzie je w wakacje w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Posłuchaj materiału:

REKLAMA

To może Cię zainteresować