MIN t i Festiwal Ambientalny dziś w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski, Radio RAM | Utworzono: 06.12.2017, 13:39 | Zmodyfikowano: 06.12.2017, 13:39
A|A|A

Muzyczne ścieżki MIN t, działającej na co dzień w ramach wrocławskiego kolektywu twórczego regime brigade, śledzimy bacznie w Radiu RAM od parunastu miesięcy. Występująca pod tym przydomkiem Martyna Kubicz gościła swego czasu u Piotra Bartysia w programie Back2Back. Dziś spotykamy się z nią w Muzycznym Wrocławiu, by porozmawiać o zestawie kompozycji dopiero co zamkniętych i opatrzonych nazwą "Assemblage".

Długogrający album MIN t składa się z dwunastu utworów, które definiują jej autorską odsłonę neo-soulu. Eksperymentalny krążek mieści w sobie brzmienie żywego instrumentarium, kontrastującego z elementami elektroniki, charakterystycznymi dla takich gatunków jak downtempo, IDM czy future funk.  

Całość rozmowy i wspólne odsłuchy kilka minut po g. 18:00.
Jeszcze przed g. 19:00 do studia Radia RAM zajrzy raz jeszcze Święty Mikołaj, od którego prezenty ucieszą nie tylko fanów dobrej muzyki, ale także ruchu i wyśmienitych smaków. Przy okazji, skoro Święta tuż tuż, to już teraz nie może zabraknąć brudnej koszulki Bruce'a Willisa i tej oto pieśni :)Przed godziną 20:00 przygotujemy Was wspólnie z moim gościem - Przemkiem Kamińskim, od lat odpowiedzialnym za repertuar Festiwalu Ambientalnego, na spotkanie z muzyką tegorocznej odsłony tego święta muzyki. To będzie jedynie uwertura do tego, co wydarzy się na naszej antenie w chwilę później. Zanim jednak to nastąpi, spójrzmy do noty prasowej wysłanej nam przez Klub Formaty, by w pełni zrozumieć przyjętą przez twórców formułę:

"Międzynarodowy Festiwal Ambientalny to idea niezwykle spójnego, na swój sposób hermetycznego, stylistycznie wydarzenia wychodzącego przeciw wszelkiej powierzchowności w procesie tworzenia i odbioru sztuki. Chcemy prezentować gatunki i artystów obok twórczości których nie można przejść obojętnie, prezentujących sztukę, która wymaga od widza pełnego zaangażowania emocjonalnego i umysłowego."
Po g. 20:00 zapraszamy wspólnie z Przemkiem Kamińskim do programu #RAMbeatRadar, który dziś poświęcimy muzyce opartej w głównej mierze na brzmieniach ambient i ich pochodnych. Wybierzemy się w dwugodzinną podróż w świat dźwięków magicznych, momentami hipnotycznych i onirycznych, kiedy indziej elektryzujących, bądź wprowadzających w zadumę.
Na playliście znajdziecie wielu artystów tegorocznego wydania Festiwalu Ambientalnego. Wspólnie z moim gościem rozdamy wśród Was zaproszenia na koncerty odbywające się 9 i 10 grudnia, kolejno w Sali Gotyckiej oraz Synagodze Pod Białym Bocianem. Szczegóły na 89,8 FM.

Zapraszam!
Maciek Szabatowski

REKLAMA

To może Cię zainteresować