Noel Wells w Strefie Kina na American Film Festival

Jan Pelczar | Utworzono: 25.10.2017, 10:59 | Zmodyfikowano: 25.10.2017, 10:59
A|A|A

BTW Photographers

Festiwal zaczął się od komedii romantycznej. „I tak cię kocham” to historia miłosna z komikiem w roli głównej. Ten motyw będzie przewijał się podczas tegorocznego AFF, także za sprawę jednego z gości Strefy Kina. Noel Wells, jedna z aktorek „Master of None”, znana też z Saturday Night Live, debiutuje jako reżyserka filmem „Mr. Roosevelt”. Gra także główną rolę, początkującej aktorki komediowej. 

W filmie Wells Roosevelt to imię kota, w „Szczęściarzu” z ostatnią rolą Harry'ego Deana Stantona, nazwiskiem byłych prezydentów USA ochrzczono żółwia, którego właścicielem jest David Lynch. O filmie opowiedział nam reżyser – John Carrol Lynch, którego znacie także doskonale jako aktora. M.in z filmów „Zodiac” i „Gran Torino”, a także seriali („Walking Dead”, „American Horror Story”).

CAŁA ROZMOWA DO PRZECZYTANIA TUTAJ

Magdalena Zyzak, współautorka filmu „Maya Dardel” z Leną Olin i Rosanną Arquette porozmawiała z nami o swoim debiucie, a także o przygotowywanym filmie, którego scenariusz zainspirowało pewne zdarzenie  z życia Hillary Clinton.

 Urszula Śniegowska zdradziła, jak bawili się we Wrocławiu festiwalowi goście.

Za rok może przyjechać do Wrocławia Alexander Payne, reżyser znany m.in z „Bezdroży”, a ostatnio z „Pomniejszenia”, tegorocznego filmu zamknięcia AFF.

 Swoimi typami podzielili się także krytycy.  Jakub Popielecki z Filmwebu opowiedział w „Strefie Kina” o naszej premierze tygodnia, filmie „Borg vs McEnroe” oraz innej „tenisowej” premierze AFF – „Wojnie płci”.  

Porozmawialiśmy także o oczarowaniach („Call Me By Your Name”) i rozczarowaniach („Zabicie świętego jelenia”) pierwszych dni festiwalu. 

Jakub Demiańczuk z „Dziennika Gazety Prawnej” przyszedł do studia prosto z „Wielkiej czerwonej jedynki” pokazywanej w ramach retrospektywy Samuela Fullera.

Zachwycał się także „Szczęściarzem”. 

Natalia Gruenpeter przedstawiła sylwetkę Gregga Arakiego, któremu poświęciła swoją książkę. 

W czasie American Film Festival zapraszamy jeszcze na specjalne wydanie Podróży z Radiem RAM. Kasia Bielińska będzie naszą filmową przewodniczką po Stanach w sobotę między 10:00 a 12:00. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować