Nowe Horyzonty i American Film Festival w Strefie Kina Radia RAM [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar | Utworzono: 05.11.2020, 17:00 | Zmodyfikowano: 05.11.2020, 17:00
A|A|A

Zwykle rozmawialiśmy z gośćmi otwarcia Nowych Horyzontów wśród tłumu kinomanów. Tym razem gwiazdy filmów, które zostaną pokazane pierwszego dnia połączonych festiwali – NH i American Film Festival – dojechały do Wrocławia tuż przed seansami. Rozmowy z nimi na naszej antenie w kolejnych dniach trwania imprezy. Wtedy festiwale będą trwały już tylko online. W sobotę kina zostaną zamknięte w całym kraju. Do tego czasu można jeszcze obejrzeć symboliczne pokazy we wrocławskich Nowych Horyzontach, a także „Gundę” w DCF. O kinowej części festiwalu opowiedział w Strefie Kina Radia RAM Stanisław Abramik z Nowych Horyzontów:

Pierwszego dnia festiwalu już od 8.30 rano widzowie zameldowali się na festiwalowej platformie nowehoryzonty.pl 

O programie Nowych Horyzontów opowiadał w Strefach Kina Radia RAM – październikowej i listopadowej – Marcin Pieńkowski, dyrektor programowy festiwalu. Na początek mówił o filmach otwarcia i zamknięcia.  

Marcin Pieńkowski o Nowych Horyzontach, część druga, czyli filmy mistrzów kina. 

Program American Film Festival przybliżała nam Urszula Śniegowska, szefowa AFF. Także zaczęła od filmów oficjalnego otwarcia i zamknięcia. 

 Dziś wiemy, że filmy zamknięcia pozostaną tylko na papierze, zabraknie seansów kinowych. Ale online możemy oglądać inne premiery z sekcji Highlights AFF. 

W dniu otwarcia festiwalu Urszula Śniegowska opowiedziała nam o konkursach tegorocznego American Film Festival.

W Strefie Kina na otwarcie Nowych Horyzontów przybliżaliśmy też konkurs główny festiwalu. Opowiadała Małgorzata Sadowska.

Krótko o krótkometrażowych filmach festiwalu – Magdalena Sztorc, którą będzie też można zobaczyć w głównej roli w „Prostych rzeczach”,  jedynym polskim filmie jaki walczy w tym roku o Grand Prix NH. 

 

 Nowe Horyzonty i American Film Festival potrwają do 15 listopada. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować