Leo Garda we Wrocławiu

Radio RAM, Dagmara Zmyślona | Utworzono: 12.10.2017, 16:05 | Zmodyfikowano: 12.10.2017, 16:05
A|A|A

Solista wielu renomowanych scen operowych także mediolańskiej La Scali i wiedeńskiej Staatsoper zaprezentuje się w recitalu w którym nie zabraknie słynnych arii operowych m.in. Orfeusza, Kserksesa, Cherubina,arie z opery G. F. Händel, "Rinaldo" ze znaną "Lascia chio pianga", solista wykona jego koronną i niezwykle wzruszającą arię " When I am laid in earth" z opery "Dydona i Eneasz " H.Purcella. Artysta zaśpiewa także znane melodie m.in. Ennio Morricone - " Nella Fantasia" z filmu "Misja" oraz słynne "Plaisir d'amour" kompozytora Jean Martiniego, oraz znane "Memory" z musicalu "Cats". Leo Garda sztukę swą doskonalił w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium, gdzie ukończył naukę śpiewu pod kierunkiem prof. Hanno Blaschke (byłego asystenta Ady Sari). Zdobył nagrodę publiczności za arię Mozarta na Międzynarodowym Konkursie w Hertogenbosch (Holandia) oraz nagrodę specjalną za oryginalną barwę głosu na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Alfredo Krausa w Las Palmas. Od wielu lat artysta zajmuje się także pracą pedagogiczną i jest cenionym pedagogiem śpiewu w Monachium. , a wielu jego absolwentów stało się solistami światowych scen operowych oraz prestiżowych sal koncertowych. 

Monachijska orkiestra smyczkowa Amati Ensemble München zaprezentuje również utwory F.Mendelssohna, J.Sibeliusa, E.Griega oraz znaną Serenadę "Eine Kleine Nachtmusik" W. A. Mozarta.

Podczas tego wieczoru wykonany będzie także Koncert na rożek angielski Ronalda Binge, na tym rzadko spotykanym na estradach instrumencie o niezmiernie szlachetnym i wzruszającym brzmieniu zagra Monika Pietruszewska, która studiowała pod kierunkiem wielu wybitnych i cenionych pedagogów m.in. w Hochschule für Musik w Würzburgu oraz z wyróżnieniem ukończyła Wrocławską Akademię Muzyczną. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Posiada również szereg nagrań płytowych. Koncertowała z wieloma orkiestrami w kraju oraz w wielu stolicach Europy, a także w Chinach.

Koncert poprowadzi Jan Pogány polski dyrygent, kompozytor i wiolonczelista, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Artysta odbył kurs mistrzowski pod kierunkiem słynnego dyrygenta Sergiu Celibidache. Jest laureatem konkursów kompozytorskich, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w niemieckich teatrach muzycznych oraz stale współpracuje z licznymi orkiestrami nie tylko w Niemczech, Austrii, Włoszech ale nawet w Royal Opera House Muskat w Omanie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

Organizator koncertu : Agencja Koncertowa "Presto"

Więcej informacji tutaj.

REKLAMA

To może Cię zainteresować