Zamiast tramwajów, autobusy. Czekają nas miesiące utrudnień

mat. prasowe UM, d | Utworzono: 17.06.2019, 14:27 | Zmodyfikowano: 17.06.2019, 14:27
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Plac Legionów - prace potrwają około 3 tygodni
W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Legionów (pierwszy etap wymiany rozjazdów od strony ulicy Grabiszyńskiej), planowane są następujące zmiany:

Od 22 czerwca 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 4, 5, 11, 14, i 24:

Tramwaje linii 4 będą kursowały od pl. Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, Hallera do pętli Oporów.

Tramwaje linii 11 zostaną skrócone do pl. Orląt Lwowskich i będą kursowały w relacji Kromera - pl. Orląt Lwowskich - Kromera.

Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Osobowice - Cmentarz Grabiszyński a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Cmentarz Grabiszyński - Osobowice.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie FAT - Osobowice - FAT przez pl. Legionów i pl. Jana Pawła II.

W ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 75, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Osobowice - pl. Jana Pawła II - pl. Legionów - Dw. Główny PKP - pl. Dominikański - Księże Małe (połączenie linii 14/24 na trasie Osobowice - pl. Legionów i linii 5 na trasie pl. Legionów - Księże Małe). Dlatego kursy "piątki" zostaną również zawieszone.

Dodatkowo na odcinku plac Legionów - Oporów - plac Legionów zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 704, która będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut.

Od 24 czerwca 2019 roku
Po wybudowaniu krańcówki dla tramwajów na ulicy Grabiszyńskiej przy placu Legionów (rozjazdu umożliwiającego przejazd tramwaju ze jednego toru na drugi tor), od 24 czerwca 2019 roku (poniedziałek) zostanie uruchomiona wahadłowa komunikacja tramwajowa na trasie pl. Legionów - Oporów - pl. Legionów obsługiwana przez tramwaje linii 74 dlatego kursy zastępczej linii autobusowej 704 zostaną zlikwidowane.

Bilety jednorazowe i na okaziciela
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 4, 11 lub 75 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 704 lub tramwajem linii 74 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 704 lub tramwaju linii 74 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 4, 11 i 75.

Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Ulica Ślężna - prace potrwają około 2 miesięcy
W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Ślężnej na odcinku od ulicy Sanockiej do ulicy Kuronia oraz do ulicy Dębowej do ulicy Weigla, planowane są następujące zmiany:

Od 22 czerwca 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 9 i 15:

Zawieszone zostanie kursowanie "dziewiątki" i "piętnastki" a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 79, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne - pl. Staszica - Rynek - pl. Legionów - Dw. Główny PKP - pl. Dominikański - pl. Bema - Sępolno(połączenie linii 15 na trasie Poświętne - Dworzec Główny i linii 9 na trasie Dworzec Główny - Sępolno).

Na odcinku Dworzec Główny - Park Południowy - Dworzec Główny zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Od 24 czerwca 2019 roku
Po wybudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Ślężnej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sanocką oraz z ulicą Kamienną, od 24 czerwca 2019 roku (poniedziałek) powrócą na tory tramwaje linii 9 i 15, ale zostaną skrócone do zajezdni tramwajowej "Gaj" - przystanek "Uniwersytet Ekonomiczny".

Okresowa linia autobusowa 709 będzie kursowała na trasie Petrusewicza - Park Południowy z częstotliwością:
- w dni robocze
w godzinach 5:00 - 6:00 co 10 minut;
w godzinach 6:00 - 20:00 co 7,5 minuty;
w godzinach 20:00 - 23:00 co 10 minut;
- w dni wolne od pracy
w godzinach 5:00 - 23:00 co 10 minut;

Bilety jednorazowe i na okaziciela
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 15 lub 79 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować