Dorota Wierzbicka-Matarelli, najlepsza Pomoc Domowa w mieście

Anna Fluder | Utworzono: 03.10.2017, 12:59 | Zmodyfikowano: 03.10.2017, 12:59
A|A|A

Kiedy wychodzi na scenę Wrocławskiego Teatru Komedia, słychać brawa i śmiech. Uwielbiana przez publiczność Dorota Wierzbicka-Matarelli przy "Sobotniej kawie w Radiu RAM" wspominała dzieciństwo spędzane na podwórku przy Traugutta we Wrocławiu i pierwsze występy na stole przed rodziną.  Na wydział lalkarski PWST, poszła bo uwielbiała grać, ale chciała ukryć się za parawanem. A jednak to scena okazała się jej żywiołem. Po raz pierwszy została wyróżniona, kiedy zagrała sobą, jak mówi, ciałem i osobowością, bo tekstu miała zaledwie dwa zdania. I to był wielki wstęp do aktorstwa bez lalek. Dziś, rozpoznawana jako Nadia, ze spektakli "Boeing Boeing" i "Pomoc Domowa", jest zaskakiwana w sklepie, na ulicy i u fryzjera, bo dla widzów, to ta sama spontaniczna i przyjazna wszystkim dziewczyna. I coś w tym jest, obie panie mają podobną ufność i spontaniczność:


zdjęcia Wrocławskiego Teatru Komedia

Aktorstwo teatralne to jej pasja, scena to jej miejsce, ale epizodycznie pojawia się też w serialach telewizyjnych i filmach np. w roli Beaty Karwowskiej w "Dniu Kobiet" czy matki Magika w "Jesteś Bogiem". Jest absolwentką Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu:


zdjęcia z archiwum Doroty Wierzbickiej-Matarelli

Jednym z najnowszych wyzwań aktorki było napisanie scenariusza i wyreżyserowanie spektaklu z amatorami, mieszkańcami Wrocławia. Pełne dynamiki, poezji i życiowych refleksji przedstawienie "Pociąg do..." już niebawem ponownie do zobaczenia w Centrum Kultury Agora :

"Pociąg do… " to autorski spektakl Doroty Wierzbickiej-Matarrelli,  z grupą aktorów amatorów "Teatru na Różance" do zobaczenia 18 i 19 października o g.19.00 w CK AGORA przy ul.Serbskiej 5. Wstęp wolny.

Na zdjęciu Dorota Wierzbicka-Matarelli i Anna Fluder, gospodyni "Sobotniej Kawy w Radiu RAM":

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować