Sam Alty zagrał na RAM Session

Maciek Przestalski | Utworzono: 29.09.2017, 00:12 | Zmodyfikowano: 29.09.2017, 00:12
A|A|A

RAM Session

Nie, żeby to miało jakieś większe znaczenie albo wpływało na kolejne wydarzenia, ale nie ma to jak dobrze zacząć dobrym koncertem! Tym bardziej, że to taki mały jubileusz. Sam Alty, czyli zdolny, nowozelandzki, mieszkający w naszym mieście, chłopak z gitarą, zagrał na początek piątego sezonu RAM Session. Jest więc remis, bo i trzeci sezon otwierał bardzo dobry gitarowy koncert Michała Zygmunta. Dwa otwarcia sezonów koncertowych Radia RAM przypadły też zespołom grającym reggae i okolice. Pierwsze, a może nawet zerowe RAM Session zagrali Positive Thursdays in Dub, a drugi cykl rozpoczęli Lion Vibrations. I tylko w zeszłym roku, pokusiliśmy się o dźwięki bardzo nowoczesne, na granicy popu i elektroniki, które doskonale zagrały Kroki.

O tym jaki koncert może zagrać Sam Alty, wiadomo chyba już po pierwszym zapoznaniu się z jego muzyką. To przecież bardzo osobiste historie, a piosenki, nawet jeśli nie rozumie się słów, są bardzo intensywne. Tym bardziej, że Sam umie pisać takie melodie, które zostają z nami na dłużej. Mały koncertowy przedsmak dostaliśmy rok wcześniej, kiedy nowozelandzki muzyk był gościem audycji Sunday Lunch. I skoro wtedy udało się coś wyjątkowego, teraz mogło być tylko lepiej.

Sam Alty, zaczarował publiczność zgromadzoną w Studiu Słuchowiskowym, nie zapominając o tych którzy słuchali go przez radio. W kilku kompozycjach towarzyszył mu chór, który zresztą dał się namówić kilka zupełnie eksperymentalnych zwrotek, na bis. Co ciekawe, Sam skorzystał też z naszego nieco rozstrojonego, choć bardzo pięknego fortepianu. W użyciu były też przeszkadzajki,  cajon i odrobina elektroniki do zapętlania gitar. Zresztą wszystko to widać na zdjęciach autorstwa Andrzeja Owczarka.

Retransmisja w niedzielę 1 października w cyfrowej jakości DAB+ Radia Wrocław Kultura i na www.radiowroclawkultura.pl.

Za miesiąc, w ostatni czwartek października zapraszamy na niemal zupełne koncertowe przeciwieństwo. Pełna zadumy nad światem piosenka ustąpi miejsca jazzowej petardzie. Trzydzieste czwarte RAM Session już w czwartek 26 października.

REKLAMA

To może Cię zainteresować