Sobotnia Kawa Radia RAM na Życzliwej

Anna Fluder | Utworzono: 09.09.2017, 17:31 | Zmodyfikowano: 09.09.2017, 17:31
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

Zagraliśmy program specjalny dla tych, którzy cenią sobie komfort i wygodę w przestrzeni do życia i pracy. Nasi goście podpowiadali rozwiązania dla mieszkań małych i dużych, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w ich planowaniu i urządaniu. Na miejscu, przy ulicy Życzliwej, można było skorzystać z indywidualnych sugestii architektów i ekspertów od aranżacji wnętrz.

Aleksandra Hobler, architektka, na jesień podpowiadała mocne i ciemne kolory. Jeśli jednak przestrzeń jest mała, warto pamiętać o kolorać jasnych, lustrach i odpowiednio dobranym oświetleniu. W jej ocenie w aranżacjach naszych mieszkań jesteśmy coraz odważniejsi, ale wciąż największym powodzeniem cieszą się naturalne materiały czyli kamień i drewno.

Prezes PCG Piotr Baran, sugerował wybieranie mieszkań "pod klucz", ma się wtedy pewność, że prace zostaną przeprowadzone przez fachowców dewelopera. Jeśli mamy własne wizje i oczekiwania, warto skorzystać z pomocy architektów, którzy podpowiedzą, jakie są możliwości ich zastosowania. Jeśli natomiast chcemy sprawdzić, czy wybrany przez nas wykonawca jest uczciwy i wiarygodny, to skorzystajmy z danych Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Radosław Gajda, architekt i urbanista, zwracał uwagę na przemyślane dokonywanie wyboru zarówno mieszkania, jak i jego wyposażenia. Kopiowanie katalogowych propozycji nie gwarantuje późniejszego komfortu i zadowolenia. Gotyckie sklepienia też robią wrażenie, ale niewielu decyduje się na takie rozwiązania we własnym domu. Usłyszeliśmy też, że w przyszłości zacznie przybywać nie tylko domów z drewna, ale powstaną też nowe bloki i wieżowce, bo taki jest trend na światowych rynkach. 

Architektki wnętrz, Marta Kapłan i Zuzanna Tomulik, przyznały, że coraz częściej w naszych domach pojawią się marokańskie akcenty np. w postaci kolorowych kafli. Ale prawdziwy renesans przeżywają meble w stylu retro. Komoda, krzesło czy szafka z czasów meblościanek, odrestaurowane i odświeżone doskonale komponują się nawet w najnowoczesniejszych wnętrzch. Tanio a luksusowo.

Oskar Zięta, architekt i projektant rzeźby na Wyspie Daliowej, zachęcał do większego zainteresowania się sztuką użytkową i tym co niepowtarzalne. Warto wkomponować w swoją przestrzeń takie akcenty jak obraz czy rzeźba, ale też takie jak oryginalny stołek czy wieszak. Podobnie jest w przestrzeni miejskiej. Jeśli obok zieleni, placów zabaw czy parkingów na naszym osiedlu pojawi się ciekawa konstrukcja, to nada temu miejscu indywidualny charakter. Takie działania to także możliwość realizacji artystycznej wypowiedzi samego twórcy, najlepiej oczywiście rodzimego.Na koniec dowiedzieliśmy się o alternatywnych do ekspresu sposobach parzenia kawy. Barista z zamiłowania Piotr Krajewski podpowiedział dwie metody. Pierwsza to dripper, czyli przelewanie świeżo zmielonej kawy przez filtr. Druga to aeropress, wtedy korzystamy z urządzenia przypominającego strzykawkę i tłokiem przelewamy gorącą wodę przez sitko z kawą. W obu przypadkach najważniejsze jest, by kawa została zmielona na chwilę przed jej użyciem. Tym razem Sobotnia Kawa była wielogatunkowa.
Gospodynią programu była Anna Fluder.To był program specjalny wprost z Showroomu Partner Design przy ul. Życzliwej 21 we Wrocławiu. Gościliśmy na zaprosznie Deweloper PCG oraz Partner Design.

REKLAMA

To może Cię zainteresować