Radio RAM dla Twojego domu na wiosnę

Radio RAM | Utworzono: 14.04.2015, 17:36 | Zmodyfikowano: 14.04.2015, 17:36
A|A|A

zdęcia: Anna Skupień

Z Pawłem Jasnoszem z Design Expo rozmawiamy o tym, jak ponadczasowe wzornictwo, czyli klasykę, łączyć z funkcjonalnością, ale w nowym stylu. Jak trafnie dobierzemy stół, kanapę i regał, to żadne trendy nas nie zdyskwalifikują i zawsze będziemy na czasie.

Anna Długokęcka z Damnet zachęcała do korzystania z naturalnych materiałów w wyposażeniu wnętrz. Drewno i kamień wcale nie są odkryciem współczesnych projektantów. Warto sięgać po to, co sprawdzone przez naszych przodków i włączyć w nasze przestrzenie. Taki dębowy stół czy stolik na stopce z marmuru to także gwarancja trwałości.

Tomasz Tronina z INNOVATTIO ARCHITEKTURA podpowiadał, jak wśród ofert na rynku wybrać tego najlepszego dla nas architekta wnętrz, albo dekoratora i dlaczego warto korzystać z ich fachowości. Jedno spotkanie to mało, by coś zaaranżować w naszych wnętrzach, ale jeśli już zdecydujemy się na współpracę to bez tajemnic.

Ważne jest jak, z kim, i ile czasu spędzamy w naszych czterech ścianach, a kiedy już odpoczywamy, to co nas wycisza, a co dodaje energii. Sylwia Gulewicz-Wysocka Z G.W DOMAR podpowiadała, jak z pomysłem odświeżyć i odmienić mieszkanie na wiosnę. Nie trzeba od razu kanapy wystawiać za drzwi, czasem wystarczy zmienić obicie, czasem tylko poduszki, a ciężkie zimowe zasłony na zwiewne wiosenne. Przy generalnym remoncie może warto rozważyć, czy np. kawałka drewnianej podłogi nie przesunąć na ścianę? Może być oryginalnie i cieplej.

Na koniec Romuald Pięta z NOTI przestrzegał przed hołdowaniem modzie, bo modny seledynowy kolor kanapy po roku może nam pasować jedynie do starych katalogów sprzed sezonu. Najważniejsza jest uniwersalna, klasyczna baza kolorów, funkcjonalność i forma, która pasuje do przestrzeni.
 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować