MotoClassic Wrocław „Z miłości do Motoryzacji”

RADIO RAM | Utworzono: 14.08.2017, 15:24 | Zmodyfikowano: 14.08.2017, 15:24
A|A|A

Fot. metariały prasowe

MotoClassic Wrocław to zlot pojazdów zabytkowych z lat 1886 – 1980 z Polski oraz zza granicy. Ekspozycji zabytkowych automobili towarzyszy prezentacja samochodów większości współczesnych marek. Można zatem przyjrzeć się przekrojowo Motoryzacji – prześledzić jej historię i obserwować w jakim kierunku zmierza jej rozwój. Sobotnio – niedzielną imprezę otwartą dla publiczności poprzedza piątkowa parada zabytkowych pojazdów ulicami Wrocławia, która w tym roku dotrze min. do „Centrum Historii Zajezdnia” oraz Wrocławskiego Rynku. Równolegle do parady odbędzie się rajd na orientację dedykowany młodszym pojazdom, którego trasa wiedzie przez okolice Wrocławia w atmosferze konkursów i zagadek.                                                    Pomysłodawcą i organizatorem imprezy MotoClassic Wrocław jest Towarzystwo Automobilowe Topacz, prowadzące na co dzień Muzeum Motoryzacji Topacz, które realizuje ideę budowania i pogłębiania świadomości motoryzacyjnej oraz skupia środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych.

MotoClassic Wrocław powstaje dzięki wieloletniemu zaangażowaniu jego uczestników - kolekcjonerów i miłośników Motoryzacji, przy wsparciu władz samorządowych Województwa Dolnośląskiego, Miasta Wrocławia i Gminy Kobierzyce.

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY PROGRAMU

  • NAJPIĘKNIEJSZE POJAZDY ZABYTKOWE – na terenie parku i dziedzińca Zamku Topacz będzie można podziwiać ponad 300 pojazdów zabytkowych, z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje pojazdów, odbywające się równolegle na dwóch scenach. W ramach konkursu elegancji zawodowe jury pod honorowym przewodnictwem legendy wzornictwa motoryzacyjnego - Paula Bracq’a oceni stylizację załóg w kontekście historycznym i wybierze laureatów tegorocznych nagród.
    Na specjalnie przygotowanym szutrowym torze uczestnicy imprezy podejmą współzawodnictwo sportowe, testując swe umiejętności oraz sprawność pojazdów w konkursie jazdy na regularność, ocenianą przez sędziów Polskiego Związku Motorowego pod przewodnictwem Jacka Bluma.
  • NAJCIEKAWSZE PREMIERY I NOWOŚCI MOTORYZACYJNE – w sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne nowości i premiery.
  • WYSTAWA SPECJALNA – budynek Muzeum Motoryzacji będzie dostępny dla odwiedzających. Przed jego wejściem będzie prezentowana ekspozycja poświęcona marce Bugatti, która jest następstwem uczestnictwa w tegorocznej imprezie załóg zagranicznych, prezentujących tę legendarną sportową markę.
  • I MIĘDZYNARODWY ZLOT W113 PAGODA SL KLUB POLSKA – podczas trwania tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się 1 Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska. Swoją obecność potwierdził projektant modelu Mercedesa Pagody, Paul Bracq, a na miejscu pojawi się ponad 20 pojazdów tego kultowego modelu. Jeremy Clarkson określił ten pojazd słowami "...prawdopodobnie najpiękniejszy Mercedes jaki został kiedykolwiek wyprodukowany".
  • KOLEKCJE SPECJALNE – na terenie imprezy MotoClassic Wrocław obecność swą zapowiedziały kluby prezentujące kolekcje specjalne, między innymi Rolls-Royce Enthusiasts’ Club oraz „Casual Car Club Warsaw”. 
  • RETRO KAPMING PRL – sentymentalnym powrotem do przeszłości będzie specjalnie zaaranżowana strefa nawiązująca do epoki PRL-u. Ekspozycja przyjmie charakter autentycznego kampingu. Oprócz pojazdów, namiotów i przyczep uczestnicy zaprezentują stroje i wyposażenie turystyczne z epoki.
  • SEKTOR GRUP REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ – w tej części prezentowane będą pojazdy, elementy umundurowania oraz wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej z regionu Dolnego Śląska.
  • KARETY I POWOZY NA MOTOCLASSIC WROCŁAW 2017 - dzięki współpracy z Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach, mamy okazję po raz pierwszy w Polsce zaprezentować pojazdy sprzed ery Motoryzacji tj. luksusowe ponad 150 - letnie karety i powozy, nie tylko z kolekcji Muzeum w Galowicach, ale również prezentowane w ruchu przez ich właścicieli z całej Polski. Oryginalne zaprzężone w konie ekwipaże poddane będą ocenie specjalnej komisji, w tym również w oparciu o wyniki prób sprawnościowych. Ciekawostką ekspozycji będzie z pewnością Brek należący onegdaj do księcia Sanguszki oraz najbardziej utytułowany zwycięzca europejskich konkursów tradycyjnego powożenia.

PROWADZĄCY:
Tegoroczną imprezę poprowadzi Joanna Zientarska (dziennikarka motoryzacyjna, córka Włodzimierza Zientarskiego), a także Krzysztof Ibisz, który jest związany z imprezą już od sześciu lat.
MOTOBRANŻA
W specjalnie przygotowanym sektorze dla firm prezentujących produkty i usługi związane z branżą motoryzacyjną uczestnicy i zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą skierowaną profesjonalnie do rynku zabytkowej Motoryzacji, a także zaopatrzyć się w stylowe pamiątki lub odzież.
INNE ATRAKCJE:
Na terenie imprezy nie zabraknie sektora zabaw dla dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym powstanie motoryzacyjna strefa gastronomiczna, do której zaproszone zostały wrocławskie food trucki. Na plenerowej scenie wystąpią zespoły muzyczne, wśród nich min. w niedzielę zespół Bovska.
Godziny otwarcia imprezy:
19 sierpnia, sobota, godz. 10:00-20:00
20 sierpnia, niedziela, godz. 10:00-19:00

REKLAMA

To może Cię zainteresować