Park Iluminacji i świąteczna wystawa w Zamku Topacz [POSŁUCHAJ]

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 23.11.2021, 13:00 | Zmodyfikowano: 23.11.2021, 13:00
A|A|A

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie. W Polsce od kilku lat widzowie podziwiają Królewski Ogród Światła w Pałacu w Wilanowie. W zeszłym roku po raz pierwszy iluminowany park mogli odwiedzać mieszkańcy Wrocławia i okolic. W tym roku park iluminacji zawitał ponownie do Zamku Topacz, w większej odsłonie.

O tym opowiedział na naszej antenie Adam Kornafel z Zamku Topacz:

Wystawa „Wszystkie pojazdy Św. Mikołaja” to okolicznościowa, świąteczna wystawa w przebudowanym Muzeum Motoryzacji o dwa razy większej powierzchni. To historia pojazdów, z których korzystał Święty Mikołaj oraz jego pomocnicy, przedstawiona w dowcipny i zaskakujący sposób. Wystawa została przygotowana w sposób atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest to wystawa czasowa, po której nastąpi zakończenie pełnego procesu modernizacji Muzeum Motoryzacji, planowane na wiosnę 2022

Park Iluminacji „Magiczna Podróż” otwarty będzie codziennie od 29 października do lutego, w godzinach od zachodu słońca do 21:00 (ostatnie wejście 20:00, dokładne godziny otwarcia będą komunikowane w mediach społecznościowych). Zamek Topacz mieści się w Ślęzie, ul. Templariuszy 1 (wjazd od. Ul. Głównej). Dla wszystkich zmotoryzowanych organizatorzy zapewniają parking na terenie obiektu, ale zachęcamy również do korzystania z publicznej komunikacji – autobus 612.

REKLAMA

To może Cię zainteresować