Festiwal Dialog: Naprzód! Ale dokąd?

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 05.07.2017, 19:28 | Zmodyfikowano: 05.07.2017, 19:28
A|A|A

Widzowie zobaczą 7 spektakli, których twórcy pytają o przyszłość naszego świata - mówi Tomasz Kireńczuk, kierownik programowy Dialogu.

- Ale nie tylko jak widzimy naszą przyszłość, ale też czy chcemy ją tworzyć razem. Czy myślimy o tym, że jest jakaś szansa, że możemy coś zrobić razem. Czy będzie po prostu szli naprzód. To znaczy takiego totalnego marszu stworzonego przez grupę niepołączonych ze sobą jednostek.

Wśród zaproszonych przedstawień są dzieła m.in. Jana Klaty, Iva van Hovego czy Alaina Platela, zrealizowane przez teatry z Belgii, Holandii, Polski i Włoch.

Najważniejszą postacią tej edycji będzie reżyser i choreograf Alain Platel. Zobaczymy dwa przedstawienia tego twórcy - zapowiada Tomasz Kireńczuk, kierownik programowy festiwalu.

- Te przedstawienia mają też bardzo odmienny nastrój...

Festiwal odbędzie się w październiku, bilety zostaną udostępnione do sprzedaży od 5 września, kiedy organizatorzy Dialogu ogłoszą wydarzenia towarzyszące tegorocznej imprezie. Odbywa się ona we Wrocławiu od 2001 roku jako biennale, to jeden z najważniejszych w naszej części Europy teatralnych festiwali. Jego pomysłodawczynią i dyrektorką jest Krystyna Meissner, była szefowa Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować