Marcin Bosak: kobiety są jedyną szansą [WYWIAD]

Jan Pelczar | Utworzono: 21.02.2017, 14:24
A|A|A

zdj. R. Pałka SF TOR

Czy słowa Agnieszki Holland oznaczają, że polscy mężczyźni mają wiele na sumieniach? 

 Według Marcina Bosaka być może jest dzisiaj taki czas.

Kobiety obecnie są jedyną szansą na zaprowadzenie jakiegoś ładu, znalezienie sensownego kierunku dla rozwoju świata. My się ciągle ścigamy, udowadniamy sobie coś, a dziewczyny, kobiety mają w sobie więcej empatii – mówi aktor. 

PRZECZYTAJ RECENZJĘ POKOTU

W filmie według prozy Olgi Tokarczuk Marcin Bosak gra księdza Szelesta, kapelana myśliwych, który sam chętnie poluje. 

Ksiądz-myśliwy to nie jest paradoks. Święte księgi możemy interpretować dla własnej wygody. Nasza rzeczywistość też to wielokrotnie udowodniła. Na szczęście nie brakuje wśród kleru także przedstawicieli z otwartymi głowami i otwartymi sercami – mówi nam Marcin Bosak.

zdj.R.Palka SF TOR
 
Aktor był pod wrażeniem krajobrazów Dolnego Śląska. 
 
Na planie „Pokotu” mogłem obserwować Kotlinę Kłodzką w każdej porze roku. To było magiczne doświadczenie, które przenosi w świat dzieciństwa. Odbierasz czystą poezję miejsca – widzisz jak spadają liście, jak pada śnieg, jak przyroda budzi się do życia. To są cudowne doznania. Było tam takie miejsce, którego w filmie nie widać. Ośmiokąt niedaleko domu Duszejki z paleniskiem pośrodku. Tam stało tylko jedno krzesło. Z widokiem na wszystkie wzgórza, na lasy. Nazwałem to miejsce „centrum sterowania wszechświatem”. W różnych porach roku tam przyjeżdżałem. „Centrum sterowania wszechświatem” było najpierw wśród kwiatów i ziół, później było z niego widać zmieniające kolory drzewa, a później było zasypane śniegiem. Krzesło cały czas tam stało. To było magiczne. Do dziś zastanawia mnie, kto sobie siada w tym krześle tak naprawdę. 
 
POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z MARCINEM BOSAKIEM:

 

W czwartkowej Strefie Kina, w dniu wrocławskiej premiery „Pokotu”, będziemy gościć w studiu aktorki z filmu: Agnieszkę Mandat i Patrycję Volny.  

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z AGNIESZKĄ HOLLAND 

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z JAKUBEM GIERSZAŁEM 

POSŁUCHAJ O NAGRODZIE W BERLINIE

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z OLGĄ TOKARCZUK

REKLAMA

To może Cię zainteresować