Tu przyjeżdża najwięcej osób szukających pracy

Dorota Kuźnik | Utworzono: 31.01.2017, 10:43
A|A|A

Stolica Dolnego Śląska wyprzedziła Trójmiasto oraz Warszawę w wyścigu o tytuł najchętniej wybieranego miasta przez szukających pracę. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Antal.

Andrzej Kubisiak - specjalista z Work Service mówi, że Wrocław konkuruje nie tylko z innymi polskimi miastami, ale też z zagranicą. - Polacy coraz chętniej migrują za pracą wewnątrz kraju - dotyczy to w szczególności menadżerów i specjalistów, którzy szukają nowych możliwości w dużych aglomeracjach miejskich. Miejscem, do którego najchętniej wyjeżdżają, jest Wrocław - wyjaśnia Kubisiak.

Jak wynika z badań - Wrocław jako duży ośrodek akademicki przyciąga młodych ludzi, są tu też dobre warunki do rozwijania biznesu. To tu pojawia się także wiele ofert pracy dla różnego rodzaju specjalistów, w tym z sektora IT czy centrów usług biznesowych.

Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu firmy Work Service, tłumaczył ostatnio na naszej antenie, że zagraniczne pensje kuszą nas wciąż - za granicą można zarobić trzy, cztery, a nawet pięć razy tyle, co w Polsce. Dlaczego zatem nie wyjeżdżamy tak chętnie, jak kiedyś, wzrósł za to odsetek osób, które decydują się ma migracje wewnątrz kraju? - 40 proc. boi się terroryzmu - głównie w Niemczech. Niepokoi nas także Brexit - nie tyle samo wyjście z Unii, co brak informacji, jak zareaguje na to rynek pracy - te obawy ma ponad 55 proc. badanych - wyjaśniał Inglot. 

Co nas skłania do wyjazdu? - O wyższych zarobkach mówi 70 proc. - to uniwersalny powód, który wielokrotnie, w różnych badaniach, się potwierdzał. Kolejny ważny i ciekawy - to chęć podróżowania i zwiedzania - dodawał Inglot.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować