Spotkanie ze Starskimi we Wrocławiu

Krzysztof Majewski | Utworzono: 18.07.2016, 19:29
A|A|A

Wiktor Ruben spędzał tam młodość w towarzystwie tytułowych panien. Powraca jako 40-latek do miejsca ważnego, związanego z pierwszymi fascynacjami i wtajemniczeniami. Skąd czerpano inspiracje do filmu? Nie tylko z pierwowzoru literackiego. Także z "Ogrodów" Iwaszkiewicza, to dzięki obecnej tam scenie smażenia konfitur na wolnym powietrzu scenografowie wybudowali odpowiedni piec.

Warto być trochę przed 17.00 i obejrzeć wystawę projektów scenografii i kostiumów ze zbiorów państwa Starskich, obrazująca ich pracę przy produkcjach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Spotkanie z Allanem i Wiesławą Starskimi to jedynie wstęp do trzydniowych warsztatów scenograficzno-kostiumograficznych, które poprowadzą w byłej wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych między 20 a 22 lipca.

Allan Starski, laureat Oscara za "Listę Schindlera", zajmie się procesem tworzenia koncepcji wizualnej filmu i pracą nad scenografią. Wiesława Starska opowie o tworzeniu kostiumów i pracy kostiumologa. Na spotkanie i seans "Panien z Wilka" można odbierać na portierni CeTa bezpłatne wejściówki. Początek o 17:00 19 lipca. Spotkanie z Allanem i Wiesławą Starskimi poprowadzi Jan Pelczar.

REKLAMA

To może Cię zainteresować