Esperanza Spalding i Zaz w prezencie

materiały wydawcy | Utworzono: 23.03.2016, 11:50
A|A|A

EMILY’S D+EVOLUTION - nowy projekt Esperanzy Spalding, który ukazał się 4 marca za pośrednictwem Concord Records, to coś dotąd niespotykanego w twórczości czterokrotnej zdobywczyni nagrody Grammy.

To odważna mozaika muzyki na tle scenografii pełnej jaskrawych obrazów i tętniących życiem spektakli. Współprodukowany przez Esperanzę i Tony'ego Visconti (znanego ze współpracy ze zmarłym niedawno Davidem Bowie) album to elektryzująca porcja muzyki na power trio, wzbogacone brzmieniem chórków i muśnięciami syntezatorów. Jak ujmuje to The New York Times: „[ten krążek] to łopocząca na szczycie masztu piracka flaga Black Rock Coalition".

Na potrzeby projektu, Esperanza skompletowała nowy zespół, w którego skład weszli gitarzysta Matthew Stevens (znany ze współpracy z Christianem Scottem) i perkusista Karriem Riggis (m. in. Madlib i Erykah Badu). Kilka z piosenek, które później znalazły się na krążku muzycy nagrali w obecności niewielkiej widowni w Los Angeles Studio, dzięki czemu soulowe kompozycje wypełnia wprost kosmiczna energia. Otwierający płytę utwór „Good Lava" jest jak salwa armatnia: muskularne riffy elektrycznego basu, dublowane przez przesterowaną gitarę mieszają się z melodiami, które dryfują poprzez skale.

Emily's D+Evolution po raz pierwszy został przedstawiony szerokiej publiczności w zeszłym roku poprzez serię cieszących się dużym zainteresowaniem koncertów, do których należały, między innymi, występ w wypełnionej po brzegi, słynnej muszli koncertowej Prospect Park Bandshell, w ramach festiwalu Celebrate Brooklyn! oraz koncert na Essence Festival w Nowym Orleanie. Album promuje wydany jeszcze w październiku singiel _ONE_, który Esperanza wraz z zespołem po raz pierwszy wykonała w programie Jimmy Kimmel Live! na żywo z Brooklyńskiej Akademii Muzycznej.Zaz tutaj przedstawiać nie trzeba. Od początku kibicujemy jej karierze, kilkukrotnie koncertowała we Wrocławiu. Zaz odbyła niezwykle udaną światową trasę koncertową, która zaprowadziła ją na pięć kontynentów. Ten etap podsumowuje koncertowym wydawnictwem o tytule „Sur La Route”.

Materiał jest nie tylko podsumowaniem pełnego sukcesów etapu w karierze Zaz, lecz również jej podziękowaniem dla fanów za to, jak wspaniale przyjmowali ją na koncertach. A tych było na tournee 93. Artystka odwiedziła między innymi Chile, Brazylię, Kanadę, Niemcy, wszędzie będąc przyjmowaną niezwykle entuzjastycznie.

Na DVD  „Sur La Route” znajdziemy trwający 108 minut film, który opowiada o światowej trasie koncertowej Francuzki. Pokazuje Zaz zarówno w bezpośrednim kontakcie z publicznością, jak i poza sceną. Dzięki obrazowi możemy się przekonać, jak to się stało, że pochodząca z Bordeaux Isabelle Geffroy stała się gwiazdą światowego formatu. Do filmu przygotowano napisy po francusku, angielsku, hiszpańsku i niemiecku.Płyta audio z kolei, to wybór największych przebojów Zaz oraz interpretacje klasyków piosenki. Znalazły się na niej tak lubiane przez fanów kompozycje jak „Je veux”, „La fee”, „Eblouie par la nuit”, „On ira”, czy „Si”. W zestawie jest też premierowa piosenka „Si jamais j'oublie”, która promuje wydawnictwo „Sur La Route”. Singlowy utwór wyprodukował Martin Terefe (m.in. Jason Mraz, James Morrisson, Train, KT Tunstall).

REKLAMA

To może Cię zainteresować