Daughter - płyta tygodnia

Radio RAM | Utworzono: 09.02.2016, 19:08
A|A|A

Album wyprodukowany przez Haefeli'ego i Nicolasa Vernhesa (Animal Collective, Deerhunter, The War On Drugs) ukazuje ciekawą ewolucję Daughter. Nagrany w Nowym Jorku, w mieszczącym się na Greenpoincie studiu Rare Book Room należącym do Vernhesa, przynosi niezwykle zawiłą dynamicznie muzykę, gdzie delikatny głos Tonry, brzmi niezwykle mocno, a gęste partie gitar Haefeli'ego charakteryzuje niezwykła melodyjność, podbudowana napędzającymi wszystko partiami perkusji Aguilelli. Przy tym głębokie brzmienie płyty wydaje się dużo bogatsze, niż cokolwiek co zrobili do tej pory.

Wiele tych utworów zaczęło się od indywidualnych pomysłów – mówi Tonra. Igor skomponował kilka instrumentalnych rzeczy, ja też oddaliłam się, by stworzyć pewne utwory, ucząc się przy tym obsługi Logica i jak osiągnąć pewne rzeczy, w pełniejszy sposób niż tylko przy użyciu głosu i gitary. Z czasem stawało się to coraz lepsze. Na temat współpracy z Vernhesem dodaje: Nicolas był cudowny. Mieszkamy w Londynie, tu nagrywamy swoje dema i tu komponujemy. Jesteśmy perfekcjonistami ciągnącymi w różnych kierunkach, więc udanie się gdzieś indziej by to nagrać, by zmienić otoczenie, było bardzo pomocne. Praca z Nicolasem dała nam zastrzyk energii.

‘Not To Disappear ‘ ukazał się 15 stycznia 2016 roku, ale jeszcze jesienią pojawił się klip wyreżyserowany przez Iain Forsyth i Jane Pollard do  utworu ‘Doing The Right Thing’.Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, zaś okładkę ozdobił obraz Sary Shaw, zatytułowany ‘The world is spinning around’.

Na tej płycie udałam się do miejsc, w których wcześniej nie czułam się komfortowo – podsumowuje Tonra. Jest o wiele więcej odniesień seksualnych. Nie wiem, czy wiele osób mówi o tym w ten sposób, ale miałam poczucie, że mój mózg nie stara się ich ukryć, więc czułam, że powinnam o tym mówić. Stałam się odważniejsza, co okazało się wyzwalające.Tracklista:

1. New Ways

2. Numbers

3. Doing The Right Thing

4. How

5. Mothers

6. Alone / With You

7. No Care

8. To Belong

9. Fossa

10. Made Of Stone

REKLAMA

To może Cię zainteresować