11 listopada: Uroczysty apel i marsz

Przemek Gałecki | Utworzono: 11.11.2015, 11:38
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

AKTUALIZACJA 20:30

Zakończył się Marsz Patriotów we Wrocławiu. W wydarzeniu organizowanym przez Obóz Narodowo Radykalny i NOP wzięło udział, według szacunków naszego reportera, około 3 tysięcy ludzi. Maszerujący wyruszyli z przed dworca pod pomnik Bolesława Chrobrego. - Wykrzykiwano hasła "Precz z brukselską okupacją" czy "Nadchodzą nacjonaliści", ale było spokojnie - ocenia Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji:

Szczegóły mają być znane w ciągu kilku dni.

Na miejscu był reporter Radia RAM Przemysław Gałecki, który rozmawiał z uczestnikami manifestacji:


Chętnych nie brakowało. Samorządowcy rozdawali dziś na wrocławskim Rynku i placu Solnym flagi. Duże, na drewnianym drzewcu, cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Kilkaset osób wzięło symbol Polski z mocnym postanowieniem zamocowania flagi w widocznym miejscu. Na rynku był Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia i Jerzy Michalak, członek zarządu województwa:

Później uroczystości przeniosły się na plac Gołębi, o 11:30 odbył się uroczysty apel niepodległościowy, przemówienia i Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Posłuchaj:Godzinę później także z Rynku ruszyła tradycyjna Radosna Parada Niepodległości. Było kolorowo i głośno. Świętujący wyruszyli ok. 12:30 i wrócili na Rynek po godzinie 13.

Trasa parady: Rynek – ul. Ruska – ul. Nowy Świat – ul. Grodzka – ul. Piaskowa – ul. Wita Stwosza – Rynek

Wydarzenie zakończyło odpalenie salwy honorowej przez Bractwo Kurkowe.

Z kolej o 17:00 rusza kontrowersyjny Marsz Patriotów - organizatorem akcji jest Narodowe Odrodzenie Polski a na jednym z plakatów zapowiadających wydarzenie pojawił się symbol nazistowski i hasło "Precz z islamem".

Czytaj więcej: Uczestnicy Marszu Patriotów nie wejdą do Rynku

Narodowcy wyruszą spod Dworca Głównego do pomnika Bolesława Chrobrego przy ul. Świdnickiej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować