Szklanka na ulicach! Gdzie jest ślisko? (SKOMENTUJ)

Radio RAM | Utworzono: 04.02.2015, 09:05
A|A|A

archiwum radioram.pl

Bardzo ślisko na wrocławskich drogach. Od rana nasi zmotoryzowani słuchacze apelują o ostrożność wskazując miejsca, gdzie na jezdniach zalega cienka warstwa lodu. Taka sytuacja między innymi w Leśnicy. Tam wielkie korki w obu kierunkach. Auta jadą bardzo powoli.

- Bardzo ślisko jest na ulicy Głównej, Królewieckiej i Żmigrodzkiej. Tam są fatalne warunki do jazdy. W dodatku ludzie wysiadający, bądź wsiadający do autobusów nie za bardzo uważają - mówi słuchacz.

Zatory na Sobieskiego, gdzie jeden pas zajmuje uszkodzona ciężarówka oraz Kromera i Wyszyńskiego. Od Gądowianki jeden wielki korek przez całą Klecińską i Hallera, spore korki przy skrzyżowaniach na Zaporoskiej i Grabiszyńskiej. Karkonoska stoi od Radia w stronę centrum, dalej korki na Powstańców aż do Świdnickiej. Potężne zatory wokół ronda Reagana. Zakorkowane całe centrum.

- Mknę w kierunku Siechnic. Na Krakowskiej zaczęła się śnieżyca. W stronę Wrocławia w Radwanicach auta stoją w korku - relacjonuje inny. Podobnie w Leśnicy, gdzie utworzył się spory korek i pojedziemy 10 km/h.

Z każdą minutą w mieście i regionie przybywa stłuczek i kolizji, ale jak zapewniają policjanci nie było groźnych wypadków. Kierowcy jadący autostradą A4 z Wrocławia w kierunku Opola donoszą, że oba pasy są dobrze utrzymane i nie ma utrudnień.

Natomiast mamy dobrą wiadomość, jak zapewnia Anna Bytońska z urzędu miejskiego, na drogi już wyjechało 35 pługopiaskarek. I zapewnia, że dopóki będzie taka potrzeba, będą one posypywały jezdnie.

Z kolei piesi zaznaczają, że wystarczy się odpowiednio ubrać, a śnieg im niestraszny. 

Według meteorologów śnieg będzie padał z różnym natężeniem przez cały dzień.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować