PO i Dutkiewicz chwalą się sondażem

Elżbieta Osowicz, Sylwia Jurgiel | Utworzono: 25.10.2014, 16:37
A|A|A

archiwum radioram.pl

Według sondażu Homo Homini prezydent Wrocławia wygrywa wybory w pierwszej turze i pozostaje na stanowisku gospodarza miasta na następną kadencję.

Drugie miejsce w wyborach prezydenckich we Wrocławiu z poparciem prawie 15 procent uczestników sondażu zajęłaby kandydatka PiS Mirosława Stachowiak - Różecka. Na niecałe 6 procent głosów poparcia może liczyć Waldemar Bednarz popierany przez SLD. Pozostali kandydaci, z wyjątkiem Konrada Rychlewskiego, który nie został ujęty w badaniu zebrali od 1 do 4 procent poparcia.

Homo Homini zbadało też preferencje wyborcze do rady miejskiej Wrocławia. Z sondażu wynika, że do 37-osobowej rady komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą wprowadziłby aż 28 radnych. To poparcie na poziomie 51 procent. PiS może liczyć na ponad 21 procent mieszkańców Wrocławia a na niecałe 9 komitet SLD Lewica Razem. Sondaż wykonano na początku zeszłego tygodnia. Badanie zostało zlecone przez komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą.

Platforma przedstawiła również swoich kandydatów do Rady Powiatu Wrocławskiego. Szef Platformie w regionie Jacek Protasiewicz mówi, że to ważny obszar, który ma decydujący głos w wielu ważnych sprawach.

- Sondaże pokazują duże poparcie dla Platformy Obywatelskiej i prawdę mówiąc liczymy, że podobnie jak w tej kadencji, z rekomendacji Platformy będzie starosta. Mamy dwóch znakomitych kandydatów - mówi Protasiewicz:

Na starostę typowani są (przez Protasiewicza) obecny szef urzędu Roman Potocki i Andrzej Jamrozik z tym, że ten pierwszy startuje jednocześnie na wójta gminy Czernica. PO liczy także na to, że jej kandydat będzie kierował Radą Powiatu Wrocławskiego.

Zobacz najnowszy sondaż przygotowany przez Homo Homini. Kliknij w obrazek, by zobaczyć szczegółowe wyniki.

REKLAMA

To może Cię zainteresować