Profesor Chybicka kandydatką na prezydenta?

Przemek Gałecki | Utworzono: 16.01.2017, 17:46
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

Co ważne Chybicka nie jest członkiem PO, a Schetyna dziś podkreślał, że być może trzeba będzie szukać kandydata ponadpartyjnego, także we współpracy z ruchami miejskimi. A co na to sama Chybicka?

"Rozmowy się toczą. Mogę powiedzieć od siebie, że lubię różne wyzwania. Jestem głównie lekarzem i walczę tyle lat, ale lubię też inne wyzwania. Zawsze jestem do dyspozycji Platformy"

Szefowa kliniki "Przylądek Nadziei" jest jednak też posłem, a wygrana oznaczałaby rezygnację z mandatu. Grzegorz Schetyna bardzo dobrze ocenia jej prace w parlamencie:

"Czasami tak bywa, że pewne rzeczy kończą się szybciej bo zaczynają się nowe. Wrocław wart jest mszy. To będzie bardzo ważna decyzja i ważna dla całej Polski - jak Platforma Obywatelska ma szukać porozumienia wokół dobrych, sensownych, otwartych ludzi"

Decyzję mają jednak podjąć lokalne struktury partii. Szef wrocławskiej PO Jarosław Duda jest zwolennikiem prawyborów i szukania kandydata, który mógłby uzyskać ponadpartyjne poparcie. Decyzji wciąż jednak jeszcze nie ma.

REKLAMA

To może Cię zainteresować