Kuba Stankiewicz zagra Kilara

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 24.01.2014, 21:04 | Zmodyfikowano: 24.01.2014, 20:29
A|A|A

A wszystko to 2 lutego w Synagodze Pod Białym Bocianem, w ramach Ethno Jazz Festival-u.

Znawcom polskiej sceny jazzowej, wielbicielom i miłośnikom jej dokonań artysty przedstawiać specjalnie nie trzeba. Pianista dał się poznać jako lider wielu cenionych kwartetów, których dokonania zyskały przychylność nie tylko krytyki, ale i szerokiego grona odbiorców muzyki improwizowanej.

Teraz wrocławianin prezentuje swoje najnowsze, tym razem solowe dzieło. Album "Kilar" ukazał się 4 czerwca nakładem wrocławskiej wytwórni V Records.

O swoim najnowszym wydawnictwie Kuba Stankiewicz opowiedział nam również podczas jednej z ostatnich wizyt w studiu Radia RAM.

- Polski jazz zawsze obfitował w pianistyczne talenty, ale Kuba Stankiewicz wyróżniał się wśród nich niezwykłym wyczuciem melodii, kompozytorską i improwizatorską szlachetnością: gra komunikatywnie, pięknym, intymnym dźwiękiem, rzadko popisuje się techniką, stawia na nastrój, na kreowanie ulotnego – ale długo zapamiętywanego – piękna. Jest mistrzem romantycznej introdukcji, wysnuwania melodii z misternego gąszczu drobnych motywów, wyszukiwania idealnej harmonii, logiki - rekomenduje organizator koncertu.

Kuba Stankiewicz, 2 lutego, godz. 18:00
Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7

REKLAMA

To może Cię zainteresować