Ludzie Radia
Rafał  Motriuk

Rafał Motriuk

email: [javascript protected email address]

Jak ktoś na antenie opowiada o nauce, nie tylko tej hecnej, ale także tej poważnej – to zapewne ja. Najpierw, lata temu, zanim powstało Radio RAM był Program Miejski Radia Wrocław na 89,8 FM. Potem BBC World Service w Londynie, gdzie byłem wydawcą flagowego magazynu naukowego „Science in Action". Współpracowałem jednocześnie z „Pulsem Biznesu" i „The Independent", a także z rozgłośniami NPR (USA) i RTE (Irlandia).

Potem powrót do Polski, ponad dekada pracy w Informacyjnej Agencji Radiowej, dziś znów Radio RAM, gdzie jestem korespondentem naukowym.

Gdy nie nagrywam do radia, to jestem trenerem biznesu, konsultantem w dziedzinie komunikacji i mówcą publicznym – prowadzę konferencje biznesowe, głównie IT. Po drodze przydarzył mi się TEDx. Mam wyróżnienie Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za popularyzację nauki. A Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego za pracę charytatywną nadało mi tytuł Honorowego Ambasadora SM.

Na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS prowadzę zajęcia „World Affairs", „English @ Work" i ze studentami produkuję ich podcasty. Napisałem dwie książki „Prosta droga do sukcesu" i „Autistic Son, Desperate Dad".

W wolnych chwilach (ha!) gram na basie (za głośno), a w weekendy pływam zmiennym (za wolno).