Uważaj: internetowi złodzieje podszywają się pod Bank Zachodni WBK! (Posłuchaj)

(PAP) | Utworzono: 25.03.2008, 13:00 | Zmodyfikowano: 25.03.2008, 18:57
A|A|A

Posłuchaj, co o tym skoku na internetowe konta mówi Ryszard Piotrowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (rozmowa Polskiego Radia Wrocław):

- Pierwsze sygnały o próbach wyłudzenia danych pojawiły się w niedzielę wieczorem - mówi Grzegorz Adamski. Niektórzy z klientów Banku Zachodniego WBK otrzymali e-mail z linkiem do podstrony, podobnej do witryny banku. Byli proszeni o podanie danych swoich kart płatniczych.

Adamski przestrzega klientów banku przed ujawnianiem danych, o które proszą autorzy maila. O próbach wyłudzenia tych informacji należy poinformować bank. Osoby, które ujawniły swoje dane, powinny niezwłocznie zablokować kartę płatniczą. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie banku.

- Najważniejszym działaniem, które w tej sprawie podjął bank, było zablokowanie serwerów - podkreśla Adamski. I dodaje, że na bieżąco monitorowane są też systemy bezpieczeństwa banku. - Współpracujemy z policją i prokuraturą. Robimy wszystko, by sprawcy zostali ujęci - zapewnia rzecznik BZ WBK. Jak mówi, na razie wiadomo, że maile były wysyłane z serwerów zlokalizowanych w Kolumbii.

REKLAMA
Dźwięki
Uważaj: internetowi złodzieje podszywają się pod Bank Zachodni WBK! Rozmowa Polskiego Radia Wrocław.

To może Cię zainteresować