Wakacje z Radiem RAM: Plenerowe studio prosto z Nadodrza

Justyna Kościelna | Utworzono: 03.08.2022, 19:44 | Zmodyfikowano: 03.08.2022, 19:44
A|A|A

fot. Iwona Diakowska

Gospodyni tego miejsca - Dorota Radwańska mówiła, jakie kawy najlepiej smakują latem i co pić, gdy żar leje się z nieba. Kawa z tonikem? Idalny wybór. Świetnie sprawdzi się też cold brew, czyli grubo mielone ziarna macerowane w zimniej wodzie przez 12 godzin. Nie próbowaliście? Czas to zmienić. 

Po godz. 15 odrobinę akrobatyki - nie tylko słownej. Naszymi kolejenymi gośćmi byli Tomasz Czyżewski i Ewa Kwaczyńska-Sierra z festiwalu OFCA, który zbliża się wielkimi krokami. W drugi weekend sierpnia swój warsztat pokążą żonglerzy, akrobaci i klauni, zamieniając Oleśnicę w jedną, wielką scenę cyrkową. Co w programie? Posłuchajcie:

Wraz z kolejnymi gośćmi - Kajetanem Buturlakiem (Wrocławski Instytut Kultury) i Agnieszką Maniewską (liderka projektu) wrócilismy do Wrocławia, w którym dzieje się mnóstwo ciekawych, osiedlowych inicjatyw. Wrocławianie pokochali Mikrogranty i chętnie po nie sięgają, organizując sąsiedzkie spacery, wymiany ubrań czy warsztaty szycia.

Są też propozycje dla miłośników przyrody - na Strachocinie, Swojczycach i Kowalach działa nieformalna grupa Miejscy Przyrodnicy, która pokazuje, jak piękny jest świat robali.

Na koniec wzięliśmy głęboki oddech i zrobiłyśmy kilka asan. Skąd taka popularność jogi i dlaczego tak chętnie zaczęliśmy ją praktykować w plenerze? O tym wszystkim opowiedziała nauczycielka jogi i pilates Marianna Guterwill.

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować