[BEZ]RUCH – spektakl młodzieżowej grupy teatralnej „ROBIMY”

Radio RAM,mk | Utworzono: 23.06.2022, 16:08 | Zmodyfikowano: 23.06.2022, 16:08
A|A|A

fot. materiały prasowe

„Obrót! Baczność! Kula ziemska nigdy nie staje, cały czas się kręci, zakręca, okręca wokół naszego życia, a my wokół niej

Świat się kręci, nieustannie pędzi do przodu – jednak młodzież czuje, że jest w bezruchu. Nie nadążają, nie ogarniają, zapominają. Są zmęczeni i odcięci od ‘tu i teraz’. Spektakl [BEZ]RUCH to ich manifest.

Obecni członkowie grupy „ROBIMY” spotykają się od września 2021r. Na ich spotkaniach wspólnie realizują swoją teatralną pasję. [BEZ]RUCH jest owocem wielomiesięcznej współpracy pod okiem: reżyserki – Nataszy Sołtanowicz, scenografki – Marianny Syski, dramaturżki – Joanny Kowalskiej, oraz pedagożki - Katarzyny Krajewskiej.

W spektaklu dotykają problemów współczesnego świata: trudności sprostaniu wyzwaniom stawianymi przed nimi pomimo młodego wieku. Nie tylko tych w szkole, ale również o tych w ich domach, w gronie najbliższych. Czują się bezradni wobec presji, której są poddawani żyjąc w tempie nadawanym przez dzisiejsze społeczeństwo. Do tego chwilach zmęczenia czują, że nie mogą podejmować rozsądnych decyzji.

Uczestnicy i twórcy mają nadzieję, że oglądając spektakl widzowie zobaczą w jaki sposób młodzież radzi sobie z poczuciem nienadążania.

[BEZ]RUCH
23.06.2022
godz. 17:00 i 19:00
Scena Kameralna,
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

WYSTĘPUJĄ: Mikołaj Dziedzic, Zofia Grzywacz, Natan Koch, Klara Makowczyńska,
Wiktoria Podborowska, Illia Prychyn, Emilia Schock, Veronika Solonynka, Tosia Stelmaszczyk, Małgorzata Szymendera

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować