Radio RAM na Millennium Docs Against Gravity

Radio RAM, Radio RAM, jp | Utworzono: 11.05.2022, 10:45 | Zmodyfikowano: 11.05.2022, 10:45
A|A|A

zdj. Anna Skupień

zdjęcia w galerii: Anna Skupień, zdjęcia w artykule: Jerzy Wypych

W piątek w Dolnośląskim Centrum Filmowym rozpocząła się 19 edycja Millennium Docs Againts Gravity! Na otwarcie "Lombard" w reżyserii Łukasza Kowalskiego, a w programie także najnowsze filmy Siergieja Łoźnicy, czy Hanny Polak oraz dokument o Aleksieju Nawalnym. Wśród niemal 80 filmów, które znalazły się w programie festiwalu, nie zabrakło produkcji związanych z Wrocławiem. Organizatorzy zapraszają na polską premierę filmu "(Nie)zwykły Manhattan" oraz pokaz specjalny "W absolutnej ciszy", poświęcony pamięci Konrada Jarodzkiego. O całym programie rozmawialiśmy już w Strefie Kina z Adamem Krukiem

O klubie festiwalowym i wydarzeniach towarzyszących opowiedziała w "Dzieje się we Wrocławiu" Julia Bartosz. 

W sobotę między 12.00 a 16.00 nasze studio ulokowaliśmy w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Naszymi gośćmi byli:

Marta Zienkiewicz z EKOSTRAŻY, która przygotowała Akademię Oki Doki dla najmłodszych widzów.  Psycholożki Klaudia Grzyb i Maja Jakubczyk z organizacji Ciao.wro przed pokazem filmu „Jason” i dyskusją o transpłciowości.Fotograf Maciek Czarnecki, który wykłada kosmiczną architekturę modernizmu powojennego Europy Centralnej i Wschodniej,  przy okazji pokazu "Nieskończoności według Floriana".

Jurorki tegorocznego konkursu o Grand Prix Dolnego Śląska Martyna Majewska i Magda Pasierska.Dyrektor DCF - Jarosław Perduta.Magda Klich-Kozłowska z Millennium Docs Against Gravity Wrocław która przypomina, co nas czeka na tegorocznym festiwalu.Filip Janerka - reżyser "(Nie)zwykłego Manhattanu".

Gospodarzem studia był Krzysztof Janoś.

REKLAMA

To może Cię zainteresować