Recital „Na łzach ja z serca rosnę" Karoliny Kobielusz już w ten piątek

Łukasz Lorenc | Utworzono: 09.05.2022, 18:19 | Zmodyfikowano: 09.05.2022, 18:19
A|A|A

fot. Filip Preis

Recital Karoliny Kobielusz pt. „Na łzach ja z serca rosnę” jest pokłosiem nagrody specjalnej, którą wokalistka otrzymała w konkursie na interpretację piosenek z repertuaru Anny Szałapak w ramach IV Inspiracji-Interpretacji w Światowidzie.

Karolina Kobielusz to wokalistka, DJ-ka, promotorka, kuratorka. Śpiewaniem zajmuje się od dzieciństwa. Na swojej drodze artystycznej miała styczność z muzyką ludową, białym śpiewem, eksperymentami z Antoniną Nowacką czy Edką Jarząb, a aktualnie nad głosem pracuje jako uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pod pseudonimem hermeneia funkcjonuje przede wszystkim jako DJ-ka. W swoich eklektycznych setach stawia na nieoczywiste i kontrastowe połączenia – z taneczną, basową muzyką miksuje ambient czy spoken word. Występowała w wielu miastach w Polsce, w Londynie i Berlinie, a jej miksy emitowały rozgłośnie takie jak np. Rinse FM i NTS. Zawodowo związana z festiwalami Unsound i Ephemera. Od 2016 roku aktywna na polskiej scenie muzyki elektronicznej i niezależnej jako promotorka i organizatorka wydarzeń. Od tego samego roku założycielka interdyscyplinarnej platformy Progrefonik, poświęconej sztukom dźwiękowym i wizualnym, która łączy w sobie funkcję magazynu o sztuce oraz wydawnictwa i kolektywu artystycznego. Cała ta wieloobszarowa działalność Karoliny odzwierciedla jej fascynacje nowatorską, niezależną i eksperymentalną sztuką, zwłaszcza dźwiękową. Aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem muzycznym.

O wyjątkowości wieczoru zadecyduje nie tylko uważna i czuła praca artystki z interpretacją tekstów utworów i performatywność ich wykonań, ale również dbałość oraz kreatywność w aranżacji warstwy muzycznej. Zaproponowane przez nią dźwięki będą lawirować od chançonowego sznytu, przez transowy czar, aż po ambietalną zadumę.

O twórczości artystki i nadchodzącym koncercie rozmawiamy z Karoliną Kobielusz także na 89,8 FM w ramach audycji PL gra po godzinie 22:00 (09.05.2022). Do usłyszenia!

REKLAMA

To może Cię zainteresować