Sobotnia Kawa: Ratowały Park Grabiszyński, dziś bronią łąk przed koszeniem [PODCAST]

Anna Fluder | Utworzono: 30.04.2022, 09:48 | Zmodyfikowano: 30.04.2022, 09:48
A|A|A

fot.Karol Sokołowski, Park Grabiszyński

Małgorzata Piszczek – biolożka, architektka krajobrazu, projektantka ogrodów, edukatorka przyrodnicza i przewodnicząca ekspercko-społecznej Rada Parku Grabiszyńskiego. Gdyby miała zaprojektować raj, to na pewno nie zabrakłoby tam czarnego bzu.

Joanna Stoga - z zawodu i pasji jest fotografem. Z aparatem bywa na muzycznych i teatralnych wydarzeniach we Wrocławiu, ale największą radość czerpie z bycia w plenerze i na niekoszonej łące. Od pewnego czasu próbuje swoich sił również na polu literatury. Zbiór „Las, pole, dwa sobole” to debiut, czekamy na kolejny tytuł.

Ewa Zachara - z zamiłowania przyrodniczka, miłośniczka lasu i chaszczy wszelakich. Autorka rymowanej wersji legendy o  wrocławskim smoku pt. „Strachota, postrach Strachocina", ale też zbioru wierszy o ptakach „Ptasi móżdżek”. A jeśli potrzebna Wam mapa parku to skorzystajcie z planu Ewy, a na pewno nie zbłądzicie.

Od lewej: Ewa/Malgorzata/Joanna

Wszystkie bohaterki spotkania przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM miały swoje ulubione ścieżki prowadzące przez park, który kilka lat temu miał zostać "uporządkowany". Tyle, że narzucony plan jego rewitalizacji oznaczał nie tylko cięcie, koszenie i betonowanie, ale też zaburzenie bogatego ekosystemu i ingerowanie w naturę, na co nie było zgody mieszkańców. I w tych okolicznościach przyrody ścieżki wielu miłośników natury, ekspertów i ekologów spotkały się i podjęto wyzwanie - uratujemy naszą zieloną enklawę! Udało się nie tylko powstrzymać zmiany, ale też wspólne działanie zaowocowało powołaniem Społecznej Rady Parku Grabiszyńskiego i powstaniem niezwykłego albumu "Park Grabiszyński. Miejska Puszcza".

Więcej o albumie i Społecznej Radie Parku Grabiszyńskiego tutaj.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować