Rekrutacja do szkół średnich będzie w tym roku znacznie trudniejsza [POSŁUCHAJ]

Martyna Czerwińska | Utworzono: 09.03.2022, 17:19 | Zmodyfikowano: 09.03.2022, 17:41
A|A|A

Fot. Patrycja Dzwonkowska

Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich będzie dla wrocławskich uczniów wyjątkowo stresująca. O miejsca będzie walczyło połowę więcej osób. A wynika to z tego, że 8 lat temu - na skutek reformy, do 1 klas poszły
nie tylko 7 latki, ale także połowa 6 latków. W obecnych ósmych klasach jest więc nie jak zwykle około 5 tys. uczniów, ale ponad 7,5 tys. Młodzi ludzie nie ukrywają, że przed nimi wielka rywalizacja i dużo stresu:

Miasto zaadoptowało budynki po gimnazjach na potrzeby liceów. Aby nie zamykać dobrym uczniom drzwi do najlepszych liceów urzędnicy starają się wygenerować dodatkowe miejsca także w tych najbardziej obleganych szkołach. Po dwa nowe oddziały dostały LO 5 i LO 14. W niektórych placówkach lekcje będą trwały jednak nawet do 18:15.

- Czasami będzie też konieczna wydłużona praca szkoły - przyznaje Ewa Szczęch - dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych we Wrocławiu:

Lekcje WF-u mają być organizowane częściowo poza szkołami - na basenach, czy lodowiskach. Największym wyzwaniem jest jednak znalezienie nauczycieli. Wiele szkół już rozpoczęło poszukiwania - także wśród
swoich emerytowanych pracowników.

POSŁUCHAJ CAŁEJ RELACJI:

REKLAMA