Akcja Miasto: Wrocławiem rządzą deweloperzy - powstają wielkie osiedla bez szkół [POSŁUCHAJ]

Martyna Czerwińska, MC | Utworzono: 31.01.2022, 15:17 | Zmodyfikowano: 31.01.2022, 15:23
A|A|A

fot. Martyna Czerwińska

Wrocławiem rządzą deweloperzy - to zarzut stowarzyszenia mieszkańców Akcja Miasto, które wytyka urzędnikom budowanie wielkich osiedli bez szkół. Przykładem ma być Jagodno - uczniowie mają od 2024 korzystać z placówki na Asfaltowej, która mieści się na ...Wojszycach. Kolejnym takim miejscem są Swojczyce, gdzie postało jedno z największych osiedli w Polsce - Port Olimpia. -Dzieci do najbliższej placówki mają około 40 minut pieszo, więc ogromna większość rodziców dowozi je samochodami paraliżując co rano tą część miasta - mówi Jakub Nowotarski z Akcji Miasto. -Zmuszając rodziców do wsiadania do samochodu powodujemy korki, mówi Radiu Wrocław.

Monika Dubec z biura prasowego Urzędu Miasta zapewnia, że dane demograficzne i prognozy - także dotyczące powstających inwestycji są stale monitorowane. Wg urzędników w okolicy Swojczyc jest jednak kilka innych szkół, które dysponują wolnymi miejscami i mimo odległości 3 kilometrów do szkoły nie ma potrzeby budowania kolejnej:

Rada Osiedlowa Swojczyc składała wnioski w sprawie budowy szkoły, ale do tej pory wszystkie zostały odrzucone. Miasto przypomina, że uczniowie, którzy mają co najmniej 3 km. do szkoły mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej w drodze do placówki.

 Posłuchaj całego programu:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować