Monika Jaworska o swojej miłości do Elvisa [POSŁUCHAJ]

Piotr Bartyś | Utworzono: 07.01.2022, 11:11 | Zmodyfikowano: 07.01.2022, 11:11
A|A|A

Portrety Elvisa w gabinecie Moniki Jaworskiej/fot.Piotr Bartyś

Elvis Presley i Monika Jaworska. Wiadomo - para mieszana, ledwie zakochana. Nie było porannego programu w żadnym radiu w Polsce, gdzie Elvis pojawiałby się tak często. Co o tyle osobliwe, że, jak zapewne zauważyłeś, Drogi Słuchaczu, Radio RAM generalnie Elvisa nie gra.

Ale jako szef muzyczny stacji nie wyobrażalem sobie sytuacji, kiedy miałbym Monie powiedzieć - mniej Presley'a, plis. Po pierwsze, gramy bardzo eklektyczne dźwięki. Po drugie Elvis wielki był. Po trzecie - jak zabronić zakochanej kobiecie kontaktu z jej ukochanym mężczyzną? Przecież to nieludzkie. Co najwyżej, kiedy pojawiał się naprawdę za często wysyłałem SMS-a z żartobliwym "słyszałem", na co w odpowiedzi przychodził emotikon ze słodkim buziakiem.

Elvis w życiu Moniki to nie tylko słuchanie muzyki. Liczne pamiątki - portrety, statuetki, kalendarz w gabinecie w radiu, rozliczne bibeloty rozmaitego przeznaczenia. Ale też Monika miała dogłębną wiedzę na temat życia i twórczości Presleya udokumentowaną...ale o tym posłuchacie w rozmowie, jaką w Radiu Wrocław Kultura przeprowadził w 2015 roku Grzegorz Chojnowski. Oczywiście była to rozmowa z okazji urodzin Króla rock'n'rolla, wówczas 80-tych.

zdjęcia prywatne Moniki Jaworskiej z archiwum Agaty Jaworskiej

REKLAMA

To może Cię zainteresować