Filmy wrocławian i dolnośląskie produkcje powalczą o Złote Lwy [FPFF GDYNIA 2021]

Jan Pelczar | Utworzono: 18.09.2021, 09:48 | Zmodyfikowano: 18.09.2021, 09:48
A|A|A

zdj. mat.prasowe

"Inni ludzie" wrocławskiej reżyserki Aleksandry Terpińskiej i "Powrót do Legolandu" wrocławianina Konrada Aksinowicza są wśród pretendentów do tegorocznych Złotych Lwów na rozpoczynającym się 20 września 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

O nagrody powalczą też inne dolnośląskie produkcje. Światową premierę będzie miała w Gdyni "Sonata" - debiut Bartosza Blaschke, wyprodukowana we wrocławskiej Mediabrigade. - To oparta na faktach, ale niezwykła, historia Grzegorza Płonki - mówi Marcin Kurek, jeden z producentów.

Inną z dolnośląskich produkcji w Konkursie Głównym będzie "Przejście" w reżyserii debiutantki Doroty Lamparskiej. - To adaptacja znanego opowiadania Weroniki Murek - mówi producent, Andrzej Stachecki


Na podstawie tego samego opowiadania powstał już krótkometrażowy film Martyny Majewskiej "Maria nie żyje", który nagrodzono m.in. w Koszalinie i Łagowie. Tym razem premierę w konkursie filmów krótkometrażowych będzie miała też animacja Artura Wyrzykowskiego "Skafander Klingerta". To historia wynalazcy z Breslau.

Laureatów Złotych Lwów i innych nagród w Konkursie Głównym poznamy w sobotę 26 września. Dzień wcześniej zapadną rozstrzygnięcia m.in. w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować