Sanatorium Dźwięku już w ten weekend

Łukasz Lorenc | Utworzono: 09.08.2021, 15:15 | Zmodyfikowano: 09.08.2021, 15:39
A|A|A

mat. prasowe

Sokołowsko położone w górach Suchych niedaleko Wałbrzycha to iście artystyczna wioska. Wokół ścieżki spacerowe, góry i lasy, a w przepływającym życiu społecznym: sztuka. To tu - choć brakuje pewnych usług czy wielkomiejskich atrakcji - znajduje się BWA Sokołowsko, to tu, odbyły się Góry Literatury z inicjatywy Olgi Tokarczuk i to tu, od kilku lat, przyjeżdżają pasjonatki i pasjonaci twórczości audialnej. 

Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku to festiwal poświęcony eksperymentalnej muzyce współczesnej oraz szeroko rozumianej sztuce dźwięku, którego największym walorem są prezentacje w kontekście jego lokalizacji.

W audycji PL GRA po godzinie 22:00 (10.08.2021) rozmawialiśmy z dyrektorem artystycznym - Gerardem Lebikiem:

W programie 7. edycji festiwalu34 występy i performance'y oraz realizacje okołodźwiękowe. Czeka Was starannie dobrany line-up artystów, którzy traktują to wydarzenie ze szczególną uważnością, przygotowując występy niemożliwe do zobaczenia nigdzie indziej. Festiwal Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku zaprasza do XIX-wiecznego Sanatorium Bremhera i uzdrowiskowej miejscowości Kieślowskiego na kurację muzyką eksperymentalną. Wyjątkowy masaż muzyczny dla ducha i ciała już w dniach 13-15 sierpnia 2021 roku.

 

 

Szczegóły programowe znajdziemy na Facebooku i oficjalnej stronie Sanatorium Dźwięku

REKLAMA

To może Cię zainteresować