Żegnamy Paula Johnsona i Kelli Hand – legendy muzyki klubowej [POSŁUCHAJ]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 09.08.2021, 14:30 | Zmodyfikowano: 09.08.2021, 14:30
A|A|A

Kelli Hand, Paul Johnson

3 sierpnia dotarła do nas wiadomość o śmierci Kelli Hand, DJce i producentce, pionerce elektroniki, reprezentującej scenę Detroit. Była założycielką wytwórni Acacia Records i pierwszą kobietą tworzącą w popularnych odłamach muzyki tanecznej jak house czy techno. W 2017 roku rada miasta przyznała jej tytuł Pierwszej Damy Detroit. Była aktywistką, walczącą z nierównościami społecznymi i dyksryminacją rasową. 

Dzień  później, kolejna druzgocąca wiadomość: Paul Johnson odszedł w wieku 50 lat. Na zawsze jednak pozostanie w pamięci ludzi kochających chicago house, ponieważ trudno znaleźć osobę, która nie potrafi zanucić wielkiego Get Down Down. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna świetna produkcja, to zdecydowanie nie był artysta jednego hitu, a całej rzeszy przełomowych utworów. Aktywny od lat 90., zasilał katalog m.in. kultowej wytwórni Dance Mania. Odszedł po powikłaniach związanych z chorobą wywołaną przez COVID-19. 

 

76 odcinek audycji WSZYSTKO CO NAJLEPSZE w dużej mierze poświęciliśmy tym dwóm legendom. Dbajmy o pamięć o tuzach i nasz wspólny dorobek kulturowy muzyki elektronicznej. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować