Szykuje się remont kamienicy przy ul. Księcia Witolda

BT, Beata Makowska | Utworzono: 13.06.2021, 07:02 | Zmodyfikowano: 13.06.2021, 07:17
A|A|A

fot. ZZK

Wybudowany na przełomie XIX i XX wieku budynek składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych, a na parterze znajduje się lokal użytkowy. W ostatnich latach w budynku przeprowadzono m.in. remont klatki schodowej mówi Tomasz Jankowski rzecznik prasowy ZZK.

Przyszły wykonawca w ramach umowy przeprowadzi także remont balkonów i tarasów. W budynku wymienione zostaną istniejące instalacje sanitarne. Realizacja tych prac będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej.

To jeden ze 115 budynków komunalnych, które w tym roku przejdą proces zmiany systemu ogrzewania na nowy ekologiczny. - To dla nas jedno z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy. Przy okazji tych prac w miarę możliwości finansowych staramy się przeprowadzać w tych budynkach najpilniejsze prace remontowe - mówi Tomasz Jankowski rzecznik ZZK. 

Przybliżony koszt remontu będzie znany po otwarciu ofert, które zaplanowano na koniec czerwca. Prace remontowe mają potrwać 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować