Znamy finalistów 41. PPA. Siedem osób powalczy o Grand Prix i 25 tys. złotych

Radio RAM, Justyna Kościelna, el | Utworzono: 12.06.2021, 08:06 | Zmodyfikowano: 13.06.2021, 10:06
A|A|A

fot. PPA/ Łukasz Giza

Po koncercie, mimo późnej pory, widzowie nie kryli zachwytu:

Wybrana siódemka wystąpi podczas Koncertu Finałowego 18 czerwca; Do zgarnięcia jest mnóstwo nagród - najważniejsza to Grad Prix, Złoty Tukan i 25 tys. złotych. Swoją nagrodę specjalną - koncert RAM Session - przyzna także Radio RAM.

 

A oto werdykt Rady Artystycznej PPA:

Decyzją członków Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej – w składzie Justyna Szafran, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk oraz Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA – w Finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki wystąpią:

Dominika Feiglewicz – aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, w Teatrze Słowackiego w Krakowie odpowiada za tworzenie przestrzeni i wydarzeń dostępnych osobom z niepełnosprawnościami. Wykonała w języku migowym „The Pocket Knife" PJ Harvey i „*** nie potrafię", kompozycję Nameny Lali do tekstu Haliny Poświatowskiej. Akompaniowała jej Natalia Orkisz – śpiew i looper.

LENDA/KOZUB, czyli Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub – małżeństwo muzyków, laureaci 24. OFPA w Rybniku. Zaśpiewali „To, co mam", kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub i „Ej, raz", tradycyjny utwór z repertuaru Charles'a Aznavoura w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, oraz na życzenie jury trzecią piosenkę: „Onoda", kompozycję autorstwa własnego i Marcina Borsa z tekstem Pauliny Lendy-Kozub.

Marta Mazurek – aktorka filmowa i telewizyjna, szerokiej publiczności znana z serialu „Wojenne dziewczyny" i filmu „Córki dancingu". Zaśpiewała „Balladę o sierotce" Jana Malisza i „The Devil" PJ Harvey w tłumaczeniu Michaliny Olszańskiej. Grała na fortepianie, towarzyszyły jej Maria Klich na lirze korbowej i Katarzyna Kapela na bębnie.

Michał Murawski – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Filii w Białymstoku, laureat OFPA Reflektor w Koszalinie. Zaśpiewał „Govindam" Huberta Dobaczewskiego i „The end" The Tiger Lillies. Akompaniował mu Jakub Olszewski – perkusja/ gitara.

Paulina Wróblewska – studentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Zaśpiewała „Małgośkę" Katarzyny Gaertner i Agnieszki Osieckiej, i „Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego. Grała na pianinie, akompaniował jej Rafał Rokicki na gitarze elektrycznej.

Monika Zapaśnik – legniczanka, anglistka, wokalistka i tekściarka, członkini zespołu HuRaban. Zaśpiewała „Gwałć mnie", własny tekst na podstawie „Rape me" Kurta Cobaina i „Com uczynił?" z muzyką Czesława Niemena i Hanny Włodarczyk, z tekstem Bolesława Leśmiana i Anny Podczaszy, i na życzenie jury trzecią piosenkę: „Kobiety są złe", kompozycję własną i Hanny Włodarczyk, z własnym tekstem. Akompaniowały jej Hanna Włodarczyk na gitarze klasycznej i Fabiana Raban na kontrabasie.

Piotr Zubek – wokalista, zwycięzca wielu festiwali i konkursów wokalnych. Zaśpiewał „Zielony", kompozycję własną i Dominika Światkowskiego, z własnym tekstem, i „Tnę, tnę, tnę, czyli kariera damskiego fryzjera" Macieja Małeckiego i Grzegorza Wasowskiego, oraz na życzenie jury trzecią piosenkę, „Balladę o późnej starości Don Kichota" Jerzego Derfla i Wojciecha Młynarskiego. Akompaniował mu na fortepianie Dominik Światkowski.

Finalistki i finaliści otrzymują nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych za wejście do Finału.

Finał Konkursu będzie miał miejsce w Teatrze Muzycznym Capitol w dniu 18 czerwca 2020 r.

Finalistów oceniać będzie jury w składzie: Anna Gacek – dziennikarka muzyczna, Renata Przemyk – wokalistka, Justyna Szafran – aktorka, Marcin Liber – reżyser i Jacek „Budyń" Szymkiewicz – muzyk.

Nagrody w Finale to:

Grand Prix 41. PPA – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych,
statuetka Tukana Dziennikarzy,
statuetka Tukana Publiczności,
nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych,
nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych wraz z zaproszeniem do udziału w 28. edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii,
nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering),
oraz nagroda specjalna Radia RAM – koncert RAM Session, zorganizowany przez Radio RAM we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w internecie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować