Bajki robotów. Kreatywnie. Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

KM | Utworzono: 09.06.2021, 14:23 | Zmodyfikowano: 09.06.2021, 14:25
A|A|A

fot. mat. prasowe

Autor „Solaris” potrafił z wirtuozerią żonglować wątkami oraz konceptami filozoficznymi, zestawiał ze sobą w nieoczekiwany sposób odległe idee; bez trudu potrafił pogodzić ze sobą formę ludowej przypowieści z refleksją o podróżach międzyplanetarnych. Przy tym wszystkim zachowywał, jako pisarz, umiejętność tworzenia wiarygodnych światów literackich, przekonywujących postaci oraz fabuł, które po prostu świetnie się czyta. W nawiązaniu do tej intelektualnej elastyczności jednego z patronów 2021 roku, Centrum Innowacji Przejście postawiło na ofertę edukacyjną inspirowaną „Bajkami robotów”. Jest to szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć, które czerpiąc z wielu dziedzin, rozwijają umiejętności zarówno techniczne jak i artystyczne.

Czego możemy się spodziewać już wkrótce? Roboty będą się między sobą ścigać, ścierać na arenie sumo a nawet stawiać swego elektronicznego czoła niebezpiecznym smokom. Popłynie robo-muzyka stworzona przez dzieci pod okiem zawodowego kompozytora - Mateusza Ryczka. Drukarki 3D posłużą uczestnikom warsztatów do tworzenia makiety najprawdziwszego miasta robotów a tablety do zaprojektowania ilustracji i wydania własnej książki elektronicznej. Pod okiem duetu twórców komiksów Woroniak – Rzodkiewicz powstaną opowiedziane obrazem historie przyszłości. W ruch pójdą nożyczki, ołówki, kredki, klej ale także smartfony oraz laptopy. Dzięki pracy programistycznej, scenograficznej i inscenizacyjnej ożyje świat elektrycerzy, maszyn myślących i cyberaków.

Wszystko to wydarzy się w ramach cyklu bezpłatnych, multi-dyscyplinarnych warsztatów „Bajki robotów. Kreatywnie” organizowanych przez Centrum Innowacji Przejście – filię Miejskiej Biblioteki Publicznej, zaplanowanych na miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień. Szeroka oferta obejmuje zajęcia:

Roboty kontra smoki. Maszyny na start: ZAPISY

Robodźwięki – dźwiękosfera miasta robotów: ZAPISY

Komiksowe opowieści z miasta robotów: ZAPISY

Graficzne opowieści z miasta robotów: ZAPISY

Miasto robotów – cykl warsztatów: ZAPISY

Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła - cykl warsztatów: ZAPISY

Szczegóły projektu, harmonogram zajęć oraz formularze zapisów dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej 

oraz na profilu FB: 

Kontakt:

Aneta Siwka

Koordynatorka projektu BAJKI ROBOTÓW. KREATYWNIE

Kierowniczka Centrum Innowacji Przejście – Filii nr 13

Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

Tel.: 71 347 12 71

Kom.: 601 878571

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować