Wro Fashion Foto – jedyna taka wystawa fotografii mody do obejrzenia w Pasażu Grunwaldzkim

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 02.06.2021, 13:09 | Zmodyfikowano: 02.06.2021, 13:09
A|A|A

fot. mat. prasowe

Pomysłodawcą oraz organizatorem akcji jest agencja modelingowa SPOT Management. W tym roku zaprosiła 14 fotografów, którzy tworzą w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Artyści mieli za zadanie przygotować dzieło, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i lokuje się w sferze fotografii mody. Twórcy mieli do dyspozycji zarówno stylizacje dostępne w butikach Pasażu Grunwaldzkiego, jak również świetne zaplecze specjalistów: wizażystów, stylistów i fryzjerów.

To już kolejna edycja, która pokazuje, że Wro Fashion Foto to nie tylko narzędzie prezentacji zdolnych i obiecujących fotografów. To także sposób na aktywizację i promocję całego środowiska związanego z branżą modową na Dolnym Śląsku, a więc także stylistów, wizażystów, modelek i modeli. Ten trudny rok jeszcze bardziej uwidocznił, jak wielka jest potrzeba poznania nowych środowisk, tworzenia, spełnienia od dawna skrywanych pomysłów. Czas izolacji spowodował nagromadzenie energii i pasji, dlatego wszyscy uczestnicy tak chętnie podjęli wyzwania związane z uczestnictwem w projekcie.

Motyw przewodni, „Jungle” wprowadził dość spójny, głównie melancholijny i delikatny nastrój, skłonił także do refleksji nad potrzebą harmonii między światem roślin a ludzi. Te dwa porządki przenikają się i uzupełniają, są sobie wzajemnie potrzebne. Duże wydruki prac sprzyjają analizie przekazu twórców- czasem drobne elementy kompozycji, czy stylizacji są sygnałem i dają pełnię odbioru całości fotografii. Trudno byłoby je zauważyć na ekranie monitora, czy w drukowanym katalogu niewielkiego formatu.

Podczas eventu przedstawiono wszystkich twórców i wszystkie osoby zaangażowane w projekt. Głos zabrała również Magdalena Wieczorek, rzecznik Pasażu Grunwaldzkiego, która poruszyła kwestię przenikania się i wzajemnego inspirowania mody ulicznej i fotografii modowej.Zgodnie z tradycją uczestnicy wernisażu mogli głosować na najbardziej interesującą fotografię, zaś spośród głosujących wylosowano nagrody książkowe w postaci biografii polskiego projektanta Jerzego Antkowiaka, ufundowane przez wydawnictwo Bukowy Las.

Efekty pracy fotografów oraz ich ekip będzie można oglądać do 04 czerwca 2021 w Pasażu Grunwaldzkim. W tym roku wystawa będzie obecna w rekordowej liczbie miejsc: w sierpniu dostępna będzie na Art. Pikniku w Szczecinku, by we wrześniu wrócić do Wrocławia do Centrum na Przedmieściu. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Po zakończeniu wystawy wydruki zdjęć zostaną przekazane na cele charytatywne.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować