Festiwal Cyrkopole

jk, materiały prasowe | Utworzono: 25.05.2021, 15:28 | Zmodyfikowano: 25.05.2021, 15:28
A|A|A

materiały organizatora

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to plenerowy festiwal, który odbywa się rokrocznie w ramach Święta Wrocławia i jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem artystycznym na Psim Polu. Od kilku lat festiwal stanowi swoisty przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory na wydarzeniu zaprezentowali się artyści z Polski, Ukrainy, Czech, Węgier, a także z dalszych zakątków świata - Brazylii, Argentyny, Hiszpanii, Niemiec czy Singapuru.

Cyrk do zobaczenia z okna
Po rocznej przerwie Cyrkowy Dom Kultury powraca z nową formułą wydarzenia, a tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem POLSKIE KLIMATY. Przyjrzymy się, jak nowy cyrk wygląda na polskim podwórku i zaprezentujemy go tam, gdzie czujemy się najlepiej – na naszych osiedlach! Tym razem akrobaci, żonglerzy, artyści uliczni i klauni wystąpią w miejscach dobrze znanych mieszkańcom – na ryneczku Psiego Pola, w Parku Jedności na Zakrzowie, parku przy ul. Inflanckiej oraz na zielonym skwerku przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA. Zarówno spektakle nowocyrkowe, jak i uliczne pokazy familijne oraz animacje dla dzieci i młodzieży będą bezpłatne.

Spotkanie z nowym cyrkiem jeszcze nigdy nie było tak łatwe
Na naszych podwórkach gościć będziemy najlepszy duet żonglerski w Polsce Bracia Brwi. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej wyruszymy w podróż kosmiczną razem z autorami spektaklu Fantomy, inspirowanego tekstem Solaris Stanisława Lema. Dobrze znany, zarówno młodszym, jak i starszym widzom Pan Ząbek opowie historię Króla Lwa językiem nowego cyrku. Wesoły cyrk Pana Pedrro sprawi, że wszystkie dzieciaki będą śmiać się do rozpuku. A dorośli niech lepiej pozostaną czujni, bo w każdej chwili mogą stać się częścią pokazu, tańcząc w zwiewnym kostiumie primabaleriny! O tym, co by było, gdyby za wystawienie sztuk Szekspira zabrał się błazen, opowiedzą artyści z wrocławskiego Kolektywu KEJOS w swoim najnowszym spektaklu Epitafium Błazna.

#cyrkbezzwierząt
Choć formuła festiwalu się zmienia, niezmienne pozostają wartości, którymi kierujemy się, organizując święto cyrku na Psim Polu. Cyrk bez zwierząt to motyw przewodni każdej edycji! Arena cyrkowa to nie miejsce dla zwierząt, a wyczerpująca tresura to nie zajęcie dla naszych czworonożnych przyjaciół. Nie tylko w trakcie organizacji festiwalu, ale także podczas regularnej działalności, opowiadamy się za ekologią, obroną praw zwierząt i odpowiedzialnością lokalną. Swojego wsparcia medialnego udzieliła nam m.in. Fundacja Viva! i Koalicja CYRK BEZ ZWIERZĄT.

4. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE – POLSKIE KLIMATY: 3-dniowy plenerowy festiwal, którego celem jest prezentacja bogactwa sztuki nowocyrkowej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku wydarzenie będzie stanowiło przegląd produkcji cyrkowych z Polski – zarówno tych prezentowanych na ulicach, jak i na deskach teatralnych.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław
WWW: www.fama.wroc.pl/cyrk
FB: https://www.instagram.com/cbk.fama/
IG: https://www.facebook.com/cbkfama
Organizator Festiwalu Cyrkopole: Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu, Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

REKLAMA

To może Cię zainteresować