Jeden z najlepszych pielęgniarzy w Polsce pracuje we Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Elżbieta Osowicz, KM | Utworzono: 12.05.2021, 17:04 | Zmodyfikowano: 12.05.2021, 17:06
A|A|A

Fot. Elżbieta Osowicz

Dariusz Owczarek, zatrudniony w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym zdobył II miejsce w Konkursie Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku. Finalista konkursu na co dzień jest koordynatorem Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Mechanicznego Wspomagania Centrum Chorób Serca. Jego szef prof. Krzysztof Reczuch uważa, że to wyróżnienie jest w pełni zasłużone:

Finalista konkursu o pielęgniarstwie marzył od dziecka, kiedy w domu obserwował opiekę nad ciężko chorą babcią. Po studiach jego wiedza i doświadczenie na intensywnej terapii przydało się w opiece nad niepełnosprawnym synem, który był wcześniakiem.

W Uniwersyteckim Szpitalu klinicznym zatrudnionych jest blisko 1400 pielęgniarek, do tego zaledwie kilku to pielęgniarze. Współpracownicy o Dariuszu Owczarku mówią wulkan pomysłów i energii. Poza codzienną pracą na swoim oddziale organizował w szpitalu współpracę z wolontariuszami, brał udział w akcji pisania listów do pacjentów odizolowanych od bliskich czy organizował występy artystyczne dla dzieci z Przylądka Nadziei. Jak mówi laureat kontakt z pacjentem jest najważniejszy:

Laureat konkursu jest absolwentem pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz specjalizacji Anestezjologia i Intensywna Opieka w Europejskim Centrum Kształcenia Podyplomowego we Wrocławiu.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

To może Cię zainteresować