Dramat na zawodach kolarskich w Sobótce. Nie żyje 49-letni zawodnik

PP, jk, Beata Makowska | Utworzono: 02.05.2021, 12:21 | Zmodyfikowano: 02.05.2021, 12:21

Do zdarzenia doszło na trasie Sulistrowice-Oleszna. Na łuku drogi jeden z kolarzy wpadł w poślizg, wypadł z trasy i w wyniku upadku zginął na miejscu.

Wszystkich jadących do Sobótki informujemy że wyścig został odwołany. Nie obędzie się w innym terminie. Org.

Opublikowany przez Ślężański Mnich Niedziela, 2 maja 2021

Jak powiedziała nam Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji, tragiczny wypadek został objęty śledztwem. Badane będą wszystkie okoliczności – takie jak organizacja wyścigu, przygotowanie trasy oraz to, czy organizator powinien był dopuścić do startu przy tak niesprzyjającej aurze.

- To był prosty odcinek. W zdarzeniu nie brali udziału inni kolarze  – powiedzieli Radiu RAM organizatorzy wyścigu. Karetka była na miejscu około 20 sekund po upadku, niestety mężczyzna już nie żył. Wyścig został przerwany, a zawody w pozostałych kategoriach odwołane.

Organizatorzy podkreślają, że organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik, a w wyścigu uczestniczyli sami licencjonowani kolarze.

Do tragicznego wypadku doszło także na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia między węzłami Mikołajowice i Wądroże Wielkie. Nie żyją dwie osoby, trasa jest zablokowana.

Wyjazd dla samochodów stojących tuż przed miejscem zdarzenia zostanie umożliwiony lewym pasem. Dla nadjeżdżających objazd przez węzeł Legnica Południe na S3 - na objazd kieruje policja oraz patrol drogowy.